Egipt obniża ceny dla turystów i zachęca: „Ciesz się zimą w Egipcie”

Fot. AFP

Niższe ceny biletów lotniczych na trasach krajowych, tańsze noclegi, rabaty na wejścia do muzeów i kampania promocyjna – w ten sposób Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa Egiptu chce pobudzić zimowy ruch turystyczny.

Minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Egiptu Khaled El-Enany spotkał się z członkami Komisji ds. Promocji, by omówić szczegóły planu marketingowego, dzięki któremu kraj ma pozyskać więcej turystów – informuje dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu.

Plany promocji obejmują między innymi rozbudowę i modernizację strony internetowej Egipskiego Urzędu ds. Turystyki, by była bardziej przyjazna dla użytkowników, zachęcała ich do przyjazdu do kraju i odkrywania różnych regionów.

CZYTAJ TEŻ: Egipt szykuje nową atrakcję, chce przyciągnąć turystów do Kairu

Jednocześnie ministerstwo podpisało kontrakt z dużą międzynarodową firmą, która ma opracować strategię promującą kraj jako kierunek turystyczny.

Wkrótce rozpocznie się kampania „Ciesz się zimą w Egipcie” (Enjoy your winter in Egypt) na rynku wewnętrznym. Będzie prowadzona od 15 stycznia do 28 lutego we współpracy z Ministerstwem Lotnictwa Cywilnego i Izbą Hotelarską. Zakłada wprowadzenie stałych cen biletów lotniczych na rejsach krajowych do Luksoru, Asuanu, Szarm el-Szejk, Taby, Hurghady i Marsa Alam. W zależności od trasy będą kosztować od 1,5 do 2 tysięcy funtów egipskich (około 96-127 dolarów) wraz z podatkami. Natomiast hotele, które włączą się do programu, obniżą ceny zakwaterowania i wyżywienia. Dotyczy to obiektów trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych. Z kolei Najwyższa Rada Starożytności zezwoliła na obniżenie o 50 procent cen biletów wstępu do stanowisk archeologicznych i muzeów w Kinie, Luksorze i Asuanie.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt myśli, jak pomóc branży turystycznej. Może tańsze bilety?

Ministerstwo chciałoby również wykorzystać Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021, które trwają właśnie w Egipcie do promowania turystyki przyjazdowej. W planach ma też organizowanie wyjazdów studyjnych dla blogerów i influencerów, z których część przyjedzie do Egiptu jeszcze w styczniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Warszawa promuje się w Chinach Chopinem

Stołeczne Biuro Turystyki rozpoczyna w Chinach promocję Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina Kampania realizowana ...

Betlej: Mylące dane wyprowadziły touroperatorów na manowce

Informacje Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego o klientach biur podróży potwierdzają, że statystyki systemu rezerwacyjnego MerlinX ...

Emirates – 44 procent Nicei więcej

Linie Emirates otworzyły codzienne połączenie A380 do Nicei, głównego portu Lazurowego Wybrzeża i Prowansji. ...

Szlachta: Do tej pory POT spacerował, teraz będzie biegł sprintem

Polska Organizacja Turystyczna to organizacja skostniała, zbiurokratyzowana i ociężała. Ale to się zmieni. Choćby ...

Zakopane bezpodstawnie pobierało opłatę miejscową

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza Urząd Miasta ...

Ocean Majesty płynie w pierwszym rejsie pod banderą Itaki

Statek Ocean Majesty, wyczarterowany w całości przez biuro podróży Itaka, odbywa właśnie swój pierwszy ...