Hiszpania: Nie ścigamy się z innymi w otwieraniu turystyki

Fot. AFP

Kontrola nad pandemią i zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia to dla rządu Hiszpanii najważniejsza kwestia w restarcie turystyki. Nie ścigamy się z konkurentami, kto pierwszy przywróci podróże, bo stawka jest zbyt wysoka.

To stanowisko minister przemysłu, handlu i turystyki Hiszpanii Reyes Maroto. Podkreślała ona w czasie targów turystycznych Fitur w Madrycie, że sytuacja zdrowotna, zarówno dla rządu centralnego, jak i dla autonomicznych prowincji zawsze była priorytetem. – Musimy kontrolować pandemię i zapewnić bezpieczny restart turystyki – mówi, cytowana przez hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. – Nie ścigamy się z innymi kierunkami – dodaje w odpowiedzi na słowa krytyki branży turystycznej, której niektórzy przedstawiciele uważają, że Hiszpania pozostaje w tyle za innymi krajami żyjącymi z turystyki.

Minister podkreśla, że z każdym tygodniem sytuacja się poprawia, a to wszystko dzięki postępującemu programowi szczepień. Jak zapewnia, plan który rząd przyjął w grudniu, a który zakłada, że do lata w kraju osiągnięta zostanie odporność u 70 procent populacji, realizowany jest zgodnie z założeniami. – Dla nas to najważniejsza sprawa – podkreśla.

CZYTAJ TEŻ: Turystyka w Hiszpanii – najlepiej radzi sobie Andaluzja

Maroto argumentuje, że ludzie, dopóki nie będą mieli poczucia bezpieczeństwa, nie wybiorą się w podróż, dlatego nie chodzi o to, by otworzyć się przed innymi krajami, ale by w momencie, kiedy taka decyzja zapadnie, mieć pewność, że pandemia jest pod kontrolą. Wówczas można oferować podróże. Jak dodaje, branża wie, że tu nie ma miejsca na błędy, bo stawka jest za wysoka.

Minister przypomina też, że od przyszłego poniedziałku do Europy przyjeżdżać będą mogli mieszkańcy krajów spoza Unii Europejskiej, co jest zgodne z rekomendacją 912 i założeniami certyfikatu, który ma wejść w życie w czerwcu.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki optymizm linii lotniczych – z Polski do Hiszpanii tyle miejsc, ile w 2019 roku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

KLM odnawia i odchudza samoloty. Zaoszczędzi setki ton paliwa

Lżejsze fotele, większe schowki, wi-fi na pokładzie – linie lotnicze KLM rozpoczęły modernizowanie kabin ...

Kolejna ofiara koronawirusa na niebie. Germanwings bliski bankructwa

Kryzys spowodowany przez koronawirusa drastycznie osłabił finanse linii lotniczych. Po bankructwie brytyjskiego Flybe szykuje ...

Lotnisko Katowice do remontu za dwa lata

Na sezon zimowy 2019/2020 lotnisko Katowice odsunęło rozpoczęcie rozbudowy swego głównego obiektu, terminalu B. ...

Biura podróży uciekły galeriom handlowym spod gilotyny

Biura podróży nie będą musiały otwierać swoich salonów w galeriach handlowych – minister zdrowia ...

Bułgaria bije rekordy popularności

8,7 miliona gości zagranicznych odwiedziło w zeszłym roku Bułgarię. Do końca listopada zostawili oni ...

TOO do posłów: Zabieracie branży turystycznej pracę, to dajcie pomoc

Skrócenie ferii to pozbawienie nas pracy. Decyzje administracyjne powinny iść w parze z ogłaszaniem ...