Hipokrates i medycyna wypromują Kos

Na wyspie jako atrakcja dla turystów odgrywana jest uroczystość składania przysięgi Hipokratesa. Fot. Filip Frydrykiewicz

Ministerstwo Turystyki Grecji zaprezentowało władzom Kos i branży turystycznej pomysł na nowy wizerunek wyspy. Oparty on będzie na postaci Hipokratesa i związkach z medycyną.

Wiceminister turystyki Grecji Manos Konsolas spotkał się z władzami Kos i tamtejszą branżą, by przedstawić plan działania, którego celem jest stworzenie nowej marki tej wyspy. Największy nacisk ma być położony na bogatą historię i związek z urodzonym tu, a uznawanym za ojca współczesnej medycyny, Hipokratesem – donosi grecki portal branżowy Greek Travel Pages.

CZYTAJ TEŻ: Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

Ministerstwo chce, aby oferta turystyczna Kos była bardziej zróżnicowana i atrakcyjniejsza. – Naszym celem jest pozyskanie dla Kos turystów bogatszych i wypromowanie go jako miejsca dla bardziej wymagających klientów – mówi Konsolas. Plan ma również pomóc zniwelować skutki kryzysu migracyjnego. – Mówimy tu o konsekwencjach odczuwanych nie tylko przez mieszkańców, ale też przez sektor turystyki – dodaje.

Strategia opiera się na kilku założeniach. Na przykład odtwarzana na wyspie uroczysta ceremonia złożenia przysięgi Hipokratesa nie będzie już lokalną atrakcją, ale wydarzeniem nagłośnionym szerzej – jego organizacją zajmą się resorty turystyki, kultury i spraw zagranicznych przy współpracy ze szkołami wyższym. Patronat nad tym wydarzeniem obejmie prezydent Grecji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grecja gotowa na promocję lata

Ministerstwo rozpocznie też przygotowanie Askleponu – świątyni Asklepiosa, ale też starożytnego szpitala, jednej z największych atrakcji turystycznych wyspy – i ceremonii składania przysięgi Hipokratesa do uzyskania wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejny pomysł to stworzenie wirtualnego muzeum, w którym prezentowana będzie historia ojca medycyny i innych starożytnych adeptów zawodu. Propozycja zakłada również zbudowanie parku poświęconego pierwszemu lekarzowi w obrębie infrastruktury zarządzanej przez Międzynarodową Fundację Hipokratesa.

Ministerstwo planuje również rozwinąć na wyspie turystykę zdrowotną w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego i powołanie klastru, do którego należeć będą szpitale, centra medyczne i hotele. Kolejnym krokiem ma być wykreowanie Kos jako miejsca organizacji konferencji dla lekarzy, która odbywałaby się raz do roku.

Mogą Ci się również spodobać

Meksykański samolot rozbił się zaraz po starcie

Samolot linii lotniczych Aeromexico rozbił się tuż po starcie z lotniska w Durango na ...

Piasek, palmy i prysznice nad Sekwaną

W Paryżu otworzono właśnie wakacyjne plaże. Jedną nad Sekwaną, drugą nad kanałem La Villette ...

Przewoźnik zapłaci za brak wizy u pasażera

Przedsiębiorca zajmujący się przywożeniem cudzoziemców do Polski powinien sprawdzić, czy jego pasażerowie mają dokumenty ...

Hiszpańskie lotniska obniżą opłaty

W przyszłym roku w Hiszpanii opłaty lotniskowe pobierane od przewoźników będą mniejsze o 1,44 ...

Singapur Changi najlepszym lotniskiem świata

Porty lotnicze Singapur Changi, Tokio Haneda i Seul-Inczon znalazły się w czołówce zestawienia najlepszych ...

Mniej Indigo Partners w Wizz Airze

Największy udziałowiec w Wizz Airze, amerykański fundusz Indigo Partners, zrealizował przewidywany od dawna plan ...