Aktualizacja: 20.09.2017 09:05 Publikacja: 20.09.2017 08:41
Bodrum
Foto: Pixabay
List intencyjny w tej sprawie podpisały w połowie września turecka Grupa Agaoglu i inwestorzy z Chin i Hongkongu - informuje dziennik „Hurriyet Daily" w elektronicznym wydaniu.
Nowa wioska wakacyjna, która powstanie w Bodrum, ma być, według Agaoglu, największym tego typu obiektem w krajach basenu Morza Śródziemnego. Na 12 milionach metrów kwadratowych znajdą się hotele, pola golfowe, mieszkania, wille, kampus uniwersytecki, park technologiczny i obiekty związane z ochroną zdrowia.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Władimir Putin odpowiedział na propozycję zawieszenia broni przedstawioną przez wysłannika Donalda Trumpa, deklarując gotowość do negocjacji, ale pod warunkiem spełnienia kluczowych rosyjskich żądań. Trump grozi UE 200-procentowymi cłami na wino i szampana. Turcja chce inwestować w odbudowę Ukrainy, a ponad 30 firm zgłasza gotowość do udziału w projektach infrastrukturalnych.
Dublin to kolejne europejskie miasto, które zakazuje umieszczania w miejscach publicznych skrzynek do przechowywania kluczy do mieszkań wynajmowanych turystom. Wcześniej na podobny krok zdecydowała się Florencja.
Państwo nie może w ustawie wykluczyć lub dopuścić do przetargu firm z Chin czy Turcji. Warunki ustalają poszczególni zamawiający – tak wynika z czwartkowego wyroku TSUE.
Ministerstwo Gospodarki Grecji uruchomiło internetową platformę aukcyjną, przez którą przedsiębiorcy zainteresowani zezwoleniami mogą składać oferty na zagospodarowanie plaż. Do wynajęcia jest 550 odcinków.
1700 hoteli wniosło do sądu w Berlinie pozew przeciwko platformie z noclegami Booking.com. Domagają się odszkodowania za straty, jakie ponieśli w wyniku zmuszania do utrzymywania niekorzystnych cen.
Zarząd Polskiej Izby Turystyki powołał na swoją rzeczniczkę prasową Katarzynę Turosieńską, długoletnią działaczkę PIT na Podlasiu, szefową oddziału podlaskiego Izby i członkinię zarządu Izby.
Ceniona duńska pracownia architektoniczna BIG przygotowała projekt lotniska, które ma powstać w Bhutanie. Koncepcja zakłada wykorzystanie dużej ilości drewna, a także sięgnięcie po tradycyjną lokalną ornamentykę.
Tegoroczny sezon letni może być trudny dla restauratorów, właścicieli sklepów i hotelarzy, którzy prowadzą swoje biznesy na Santorynie. Z powodu trzęsień ziemi tysiące pracowników opuściło wyspę. Może branży turystycznej na wyspie pomogą darmowe loty?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas