W gołdapskim parku uzdrowiskowym otworzony zostanie kompleks tężni uzdrowiskowych. Liczy on 200 metrów długości i 8 metrów wysokości. Konstrukcja jest z drewna iglastego, gałązek tarniny  i urządzeń do pompowania solanki. W otoczeniu wytwarza się aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód. Budowa tężni kosztowała ponad 8 mln zł z czego dofinansowanie unijne wyniosło 85 procent.

Oddane do użytku tężnie są ostatnią inwestycją zbudowaną w kompleksie uzdrowiskowym. Wcześniej powstała już grota solna, mini tężnie, pijalnia wód mineralnych i leczniczych. Zbudowano też promenadę nad jeziorem Gołdap, wyznaczono ścieżki spacerowe, trasy rowerowe i konne. Całkowity koszt inwestycji w infrastrukturę uzdrowiskową to 40 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 34 mln zł.

Gołdap leżąca na Mazurach Garbatych to jedyne uzdrowisko Warmii i Mazur. Miasto szczyci się najczystszym powietrzem w Polsce. Wyjątkowy uzdrowiskowy mikroklimat to także zasługa lokalizacji w lesie sosnowym.

Uzdrowisko stało się już znane i popularne nie tylko w Polsce, ale także u sąsiadów za granicą - w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim. Korzysta też z niego wielu Litwinów. Uzupełnieniem oferty uzdrowiska jest zimowy prywatny ośrodek narciarski na Pięknej Górze. Oprócz stoków i wyciągów orczykowych jest tu też jedyny w regionie wyciąg krzesełkowy, obrotowa restauracja oraz naturalny tor saneczkowy.