Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Magdalena Żuk miała 27 lat
Magdalena Żuk miała 27 lat
Fot. Facebook

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przychyliła się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o przedłużenie śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk – podał Onet.

Śledztwo miało zakończyć się do końca 2019 r., w połowie grudnia jeleniogórska prokuratura wystąpiła jednak o jego przedłużenie. – Śledztwo przedłużono do 30 czerwca 2020 roku – powiedział Onetowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

CZYTAJ TEŻ: Zbiorowy gwałt na turystce na Majorce

Zakończenie postępowania w ubiegłym roku nie było możliwe, ponieważ prokuratura nie dostała od strony egipskiej dokumentów z sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych, na podstawie których prokuratura ma uzyskać uzupełniającą opinię biegłych z zakresu toksykologii i psychiatrii. W 2019 roku z Egiptu przyszła jedynie część zgromadzonego materiału dowodowego. „Pod koniec października śledczy przekonywali, że ustalenia poczynione przez stronę egipską w dużej mierze są zbieżne z ich ustaleniami” – czytamy w Onecie.

Mieszkająca we Wrocławiu Magdalena Żuk 25 kwietnia 2017 r. wyjechała z biurem podróży do egipskiego kurortu. Z powodu braku ważnego paszportu nie towarzyszył jej partner Markus. Na miejscu 27-latka zachowywała się dziwnie. W ostatniej rozmowie z Markusem przez telefon prosiła go, by jak najszybciej zabrał ją do Polski. Przyspieszony powrót Polki do kraju miał nastąpić 29 kwietnia. Nie doszło do niego. Magdalena Żuk trafiła do szpitala, była widocznie zdenerwowana.Wyskoczyła – jak twierdzi egipski personel szpitala – przez okno z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie w wyniku doznanych obrażeń.

Mogą Ci się również spodobać

LOT wyprzedził tanie linie lotnicze

Punktualność, jakość i obsługa pasażera oraz rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie – te trzy kryteria ...

Pomorska ROT ma nowy (stary) zarząd

Zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej działał będzie w niemal niezmienionym składzie przez kolejną czteroletnią ...

Właściciel GTI aresztowany

Talha Görgülü, prezes Grupy Kayi, do której należały biuro podróży GTI i linie lotnicze ...

Air Berlin lata z dużą stratą

Druga pod względem przewozów niemiecka linia lotnicza miała w 2016 roku rekordową stratę netto ...

Agencja Syzygy unowocześni stronę internetową TUI

Biuro podróży TUI Poland wznowiło współpracę z firmą Syzygy. Agencja ma zadbać o rozwój ...

Niemieccy agenci dobrze wystartowali w nowy rok

O 8,5 procent zwiększyła się liczba rezerwacji złożonych w listopadzie u niemieckich agentów turystycznych. ...