Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Magdalena Żuk miała 27 lat
Magdalena Żuk miała 27 lat
Fot. Facebook

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przychyliła się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o przedłużenie śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk – podał Onet.

Śledztwo miało zakończyć się do końca 2019 r., w połowie grudnia jeleniogórska prokuratura wystąpiła jednak o jego przedłużenie. – Śledztwo przedłużono do 30 czerwca 2020 roku – powiedział Onetowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

CZYTAJ TEŻ: Zbiorowy gwałt na turystce na Majorce

Zakończenie postępowania w ubiegłym roku nie było możliwe, ponieważ prokuratura nie dostała od strony egipskiej dokumentów z sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych, na podstawie których prokuratura ma uzyskać uzupełniającą opinię biegłych z zakresu toksykologii i psychiatrii. W 2019 roku z Egiptu przyszła jedynie część zgromadzonego materiału dowodowego. „Pod koniec października śledczy przekonywali, że ustalenia poczynione przez stronę egipską w dużej mierze są zbieżne z ich ustaleniami” – czytamy w Onecie.

Mieszkająca we Wrocławiu Magdalena Żuk 25 kwietnia 2017 r. wyjechała z biurem podróży do egipskiego kurortu. Z powodu braku ważnego paszportu nie towarzyszył jej partner Markus. Na miejscu 27-latka zachowywała się dziwnie. W ostatniej rozmowie z Markusem przez telefon prosiła go, by jak najszybciej zabrał ją do Polski. Przyspieszony powrót Polki do kraju miał nastąpić 29 kwietnia. Nie doszło do niego. Magdalena Żuk trafiła do szpitala, była widocznie zdenerwowana.Wyskoczyła – jak twierdzi egipski personel szpitala – przez okno z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie w wyniku doznanych obrażeń.

Mogą Ci się również spodobać

Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Ponad 6 tysięcy pasażerów nie mogło zejść z włoskiego statku wycieczkowego Costa Smeralda przez ...

Hej Google, odpraw mnie na mój lot

Google testuje z amerykańskimi liniami lotniczymi United Airlines nową funkcję – za pośrednictwem asystenta ...

Kiedy Niemcy zaczną wyjeżdżać na wakacje? „Od sierpnia”

Szef biura kanclerz Angeli Merkel uważa, że od późnego lata Niemcy znów będą mogli ...

Polak na czele europejskich dróg świętego Jakuba

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego został dziś prezesem Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba. Pracami tej organizacji ...

Wypadek autokaru z dziećmi na Śląsku

Rozpędzona ciężarówka uderzyła w autobus wiozący m.in. dzieci i młodzież na wycieczkę do Zakopanego. ...

POT: Zagraniczni studenci fotografują Polskę i wygrywają nagrody

Trzynastu zagranicznych studentów studiujących w Polsce dostanie od Polskiej Organizacji Turystycznej vouchery na noclegi ...