Wyspy Kanaryjskie: Maseczki nawet na plaży

Fot. AFP

Po sierpniowym wzroście liczby zakażeń koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich tamtejszy rząd zaostrzył przepisy sanitarne. Od dzisiaj maseczki trzeba nosić już nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na ulicy czy podczas spaceru po plaży.

Rząd Wysp Kanaryjskich zwołał na wczoraj spotkanie, by zastanowić się, jak zaradzić rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem. Jak czytamy na jego stronie internetowej, liczba ognisk wirusa wzrosła w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia do 28 (z 15 w końcówce lipca). Wykryto w nich 268 zakażeń, a 745 osób wysłano na kwarantannę po kontakcie z chorym (pod koniec lipca liczby te wynosiły odpowiednio 175 i 500). Zarażają się zwykle osoby młode, mające mniej niż 30 lat i często uczestniczące w imprezach.

Już 5 sierpnia władze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Od dzisiaj trzeba je nosić także na zewnątrz, nawet jeśli w pobliżu nie ma nikogo. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do szóstego roku życia, kąpiący się w morzu i basenie oraz opalający się w wyznaczonych strefach, na leżaku lub ręczniku w półtorametrowej odległości od innych (wchodzić na plażę i spacerować po niej można tylko w masce), uprawiający sport, a także klienci restauracji, barów i pubów, którzy akurat jedzą lub piją (wstając od stołu, maskę trzeba założyć).

CZYTAJ TEŻ: Kanary ubezpieczyły turystów od covidu-19

Ponadto kluby nocne i dyskoteki mogą przyjmować gości tylko na otwartej przestrzeni, na przykład na tarasie, do godziny pierwszej po północy i muszą się zamykać pół godziny później. Zabronione są tańce i mieszanie się grup, które nie przyszły razem.

Nie wolno organizować imprez na łodziach. Obowiązuje również zakaz palenia w miejscach publicznych, chyba że palacz może zachować półtorametrowy dystans od innych. W tym zakazie chodzi nie tylko o zapobieżenie wydychaniu wirusa z dymem, ale także ograniczenie częstego dotykania ust i maseczki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT kontynuuje ekspansję na Bałkanach

Dzisiaj ruszyło bezpośrednie połączenie między Warszawą a Skopje, stolicą Macedonii. Jednocześnie startują rejsy do ...

Nowe godziny lotu nie zmarnują urlopu

Przy zmianie godzin przelotu klient może żądać zwrotu pieniędzy za niewykorzystane świadczenia, a nie ...

W TUI każdy pokój będzie w innej cenie

Dzięki technologii TUI będzie mógł wyceniać każdy pokój hotelowy oddzielnie. Pierwsze testy prowadzone w ...

Kreta zaprasza turystów na narty

Nowa inicjatywa ma wesprzeć te regiony wyspy, które nie są często odwiedzane przez turystów ...

Anna Salamończyk-Mochel kandydatką na wiceprezesa POT

Prezes Fundacji GPW Anna Salamończyk-Mochel jest kandydatką na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – dowiadujemy ...

Orbis wychodzi z giełdy

W grudniu zeszłego roku AccorInvest poinformował, że chce kupić 100 procent akcji Orbisu i ...