Od 9 stycznia Izrael znów przyjmuje gości zagranicznych. Żeby wjechać do kraju, trzeba jednak spełnić określone wymogi. Jakie? Tego dowiemy się ze strony internetowej Israelsafe.com, którą stworzyło tamtejsze Ministerstwo Turystyki. Można na niej sprawdzić, z których krajów dozwolony jest przyjazd – rząd klasyfikuje pod tym względem poszczególne państwa na podstawie danych epidemicznych - i jakie dokumenty należy zgromadzić przed podróżą.

Czytaj więcej

Ruszyła kampania „Grecja ma też zimę”. Polscy turyści wśród adresatów

Polska znajduje się na liście pomarańczowej, co oznacza, że osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy muszą odbyć 24-godzinną izolację do momentu uzyskania wyniku badania PCR, które wykonuje się po przylocie. Negatywny rezultat testu zwalnia z kwarantanny.

W tej samej sekcji znajdują się też wytyczne dla osób planujących podróż do danego państwa. Wyjazdy do Polski są dozwolone, ale nie zalecane, a jeśli ktoś nie jest zaszczepiony, ani nie przebył covidu, po powrocie musi odbyć 14-dniową kwarantannę, z której można być zwolnionym po 7 dniach pod warunkiem uzyskania ujemnego wyniku testu na koronawirusa.

W serwisie internauci znajdą też listę szpitali, informacje o punkcie badań na lotnisku w Tel Awiwie i możliwościach zakupu szybkich testów antygenowych. Kolejna sekcja poświęcona jest przygotowaniom do wyjazdu, a w ostatniej zamieszczane są aktualności i numer alarmowy dla osób, których wynik testu PCR był pozytywny.

Użytkownicy mogą z niej przejść także na stronę Ministerstwa Zdrowia Izraela.