Start linii N3230 zaplanowano na czwartek, 23 czerwca - informuje FlixBus w komunikacie. Kursy z Wrocławia odbywać się będą we wtorki, w środy, piątki i soboty, z Kijowa zaś w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.

Pełny przebieg trasy: Kijów - Żytomierz - Nowogród Wołyński - Równe - Lwów - Kraków - Katowice - Wrocław.

- Dzięki nowej linii nie tylko pierwszy raz połączymy bezpośrednio Wrocław i Kijów, ale też wzmocnimy ofertę pomiędzy Krakowem i Lwowem, na którą jest ogromne zapotrzebowanie - mówi dyrektor FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich Michał Leman, cytowany w komunikacie. - Cała aktualna oferta połączeń FlixBusa w Ukrainie została zaprojektowana tak, aby podróżowanie po Ukrainie odbywało się w ciągu dnia, poza godzinami policyjnymi w ukraińskich miastach - uzupełnia.

Czytaj więcej

Droga benzyna? Niemcy mają na to sposób - podróżują koleją. Szczególnie młodzi

Ponadto w czerwcu FlixBus uruchomił także dodatkowe połączenie na trasie Kijów-Warszawa. W sumie dostępnych jest 10 bezpośrednich połączeń FlixBusa z Ukrainy do Polski, Czech i na Węgry:

FlixBus

- Ponieważ wiele osób wraca do swoich domów w Ukrainie, ale także wiele nadal z niej wyjeżdża, staramy się, aby podróże na tych trasach były jak najbardziej dostępne. Pomimo zwiększonego popytu i rosnących kosztów eksploatacyjnych na liniach ukraińskich nadal utrzymujemy ceny biletów na najniższym możliwym poziomie - zapewnia Leman.