Kreskówka wyjaśni nową ustawę

Materiały promocyjne

Niemiecki Związek Turystyczny stworzył kreskówkę, w której wyjaśnia turystom, jakie zmiany niesie ze sobą nowa ustawa. Biura mogą materiał pokazywać na swoich stronach klientom

Dwie i pół minuty trwa animowany film, w którym Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband, DRV), tłumaczy podróżnym, jakie zmiany przyniesie nowa ustawa o usługach turystycznych. Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku w całej Unii Europejskiej będą obowiązywać ujednolicone przepisy dotyczące imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych.

Bohaterami animacji jest dwóch klientów, którzy planują wakacyjny wyjazd. Lektor wyjaśnia, że nowe przepisy wprowadzają pięć podstawowych zmian. Klienci biur podróży będą dokładnie poinformowani o rodzaju wyjazdu, zakresie świadczeń i odpowiedzialności organizatora, a także, że do dwóch lat (w polskiej ustawie do trzech) wydłuża się czas na złożenie reklamacji. Dowiedzą się również o nowych zasadach podnoszenia i obniżania ceny wycieczki już po jej zakupie.


Autorzy filmu podkreślają, że klient najlepiej chroniony jest, kiedy kupi wyjazd u profesjonalnego agenta turystycznego. Jeśli zarezerwuje wszystkie elementy wycieczki oddzielnie, a dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń (na przykład wybuch wulkanu), będzie musiał poradzić sobie sam.

DRV zachęca agentów i touroperatorów do zamieszczania filmu w mediach społecznościowych i innych kanałach komunikacji z klientem.

Znasz niemiecki? Zobacz film przygotowany przez DRV.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd zamyka hotele, parki, rowery miejskie

Rząd Mateusza Morawieckiego zaostrzył obowiązujące w Polsce ograniczenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. ...

W Itace już wakacje 2018

Wyjazdy na przyszłoroczne wakacje w Grecji, Włoszech i Albanii oraz wycieczki objazdowe po Europie ...

Radisson Collection w Warszawie czeka na gości

Spółka Radisson Hospitality, należąca do grupy hotelowej Radisson Hotel Group, otworzyła pierwszy w Polsce ...

Emirates za darmo zmienią termin lotu

Posiadacze biletów lotniczych Emirates wydanych między 7 a 31 marca mogą zmienić termin podróży ...

Lotnisko w Monachium samo sprzedaje wycieczki

Imprezy turystyczne, noclegi, bilety lotnicze i specjalne oferty z wylotami z Monachium można znaleźć ...

Lotnisko Chopina zaczęło nowy rok od rekordu

Warszawskie Lotnisko Chopina ma za sobą najlepszy styczeń w swojej historii. Obsłużyło ponad 1,3 ...