Cook: Nieważne gdzie, ważne w jakim hotelu

Materiały promocyjne

Hotele jako wakacyjne kierunki, rosnący popyt na luksusowe podróże rodzinne i łączenie obsługi przez internet ze stacjonarną – to trendy, na które zwraca uwagę Thomas Cook w wakacyjnym raporcie

Thomas Cook opublikował drugą edycję „Raportu wakacyjnego”. Jego analitycy zauważyli, że rośnie trend określany mianem „staycation” (połączenie angielskich słów stay i vacation, oznaczające wakacje na miejscu). Okazuje się, że tak jak kiedyś klientom zależało na kraju czy regionie wakacyjnym, tak dziś coraz większą wagę przywiązują do hotelu, w którym spędzą wakacje. Te ostatnie same stają się więc celami podróży. To jeden z powodów, dla których Thomas Cook stawia na rozwój własnych marek hotelowych i dopasowanie ich do potrzeb różnych grup klientów.


Kolejny trend to podróże luksusowe – od 2014 roku liczba wyjazdów w tym segmencie wzrosła o 18 procent, co w wypadku Cooka widać po statystykach rezerwacji hoteli marki Signature Finest Selection. – Oczekują oni nie tylko ekskluzywnego zakwaterowania, wyjątkowych dań i napojów, ale też bezpośredniego kontaktu i zindywidualizowanej obsługi – mówi prezes Thomasa Cooka na Europę centralną i wschodnią Stefanie Berk. Zainteresowanie wyjazdami najwyższej jakości widać też wśród rodzin z dziećmi, udział tej grupy w sieci Signature Finest Selection wynosi już 22 procent.

Cook, badając trendy, odniósł się również do cyfryzacji. Z ankiety przeprowadzonej przez koncern wśród klientów wynika, że 55 procent z nich szuka wyjazdów w internecie, ale rezerwuje je w biurze stacjonarnym.

„Overtourism” to kolejny obszar, z którym w ostatnim czasie musi się zmierzyć turystyka wyjazdowa. Z jednej strony rosnąca liczba podróżnych to większe przychody, ale z drugiej -obciążenie dla mieszkańców najpopularniejszych krajów i regionów. W rozdziale poświęconym temu problemowi Cook pokazuje, jak można przeciwdziałać przeciążeniu turystyką masową. Zdaniem Berk trzeba współpracować z władzami na miejscu i odpowiednio sterować popytem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Katastrofa autokaru na Tajwanie

Co najmniej 32 osoby zginęły w wypadku autokaru na Tajwanie. To najtragiczniejsza w skutkach ...

Kilka tysięcy chętnych do oprowadzania po Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki, które zostanie otwarte w czerwcu, w Warszawie będzie miało sześciu przewodników. ...

Minister szuka prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do czasu jego ...

Betlej: Rosjanie wracają z walizkami pieniędzy

Rosjanom poprawia się stopa życiowa. Ich touroperatorzy przyjeżdżają więc do Egiptu, Turcji, Grecji i ...

Z Wrocławia do Bari już nie tylko latem

Z początkiem lutego do rozkładu lotów wrocławskiego lotniska wraca Bari. Będzie to szóste włoskie ...

Air France poleci do Ćennaju

Ćennaj, stolica stanu Tamilnadu, to czwarte indyjskie miasto w siatce francuskiego przewoźnika, po Delhi, ...