Thomas Cook sprawdzi stan sanitarny hoteli

Bloomberg

Thomas Cook zapowiedział, że w każdym hotelu, którego dotyczy ponadprzeciętna liczba reklamacji klientów z powodu zatruć pokarmowych, sprawdzi higienę

Decyzja o uruchomieniu programu prowadzenia badań w obiektach, w których doszło do licznych zatruć pokarmowych, zapadła po tym, jak w pięciogwiazdkowym hotelu Steigenberger Aqua Magic w Hurghadzie stwierdzono duże stężenie bakterii E. coli i gronkowca. Ofiarą śmiertelnego zatrucia – jak wskazują egipskie służby sanitarne – padło tam dwoje turystów brytyjskich – Susan i John Cooperowie.

Po śmierci turystów Cook zlecił testy jakości jedzenia, wody i powietrza w tym hotelu. Specjaliści pobrali próbki wody z basenu, zmierzyli stężenie tlenku węgla i dwutlenku węgla, sprawdzili urządzenia klimatyzacyjne i zbadali, w jaki sposób jedzenie jest przechowywane, przygotowywane i podawane. Z uwagi na toczące się śledztwo analizy nie mogły być przeprowadzone w pokoju Cooperów.

Cook poinformował, że jakość powietrza i wody była dobra, nie ma też dowodów na podwyższone stężenie tlenku i dwutlenku węgla. Zawartość chloru w wodzie w basenie również utrzymywała się w normie. Niepokój wzbudziły natomiast testy jedzenia, ale poza wspomnianymi bakteriami E-coli i gronkowca, nie znaleziono shigelli (bakteria wywołująca czerwonkę), listerii czy salmonelli. Wyniki zostały ocenione przez niezależnego eksperta, doktora Vanya Ganta i dyrektora kliniki w College London Hospitals NHS Foundation Trust.

– Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu programu badania higieny we wszystkich hotelach, w których odsetek zatruć jest wyższy niż przeciętna – informuje prezes Grupy Thomasa Cooka Peter Fankhauser, cytowany przez brytyjskie media. Prezes dodaje, że koncern przygotowuje pakiet odszkodowań dla wszystkich klientów, którzy w sierpniu mieszkali w hotelu Steigenberger Aqua Magic i zgłosili zachorowanie. Wszystkie reklamacje są traktowane bardzo poważnie, firma oddelegowała zespół pracowników do rozpatrywania tylko tych zgłoszeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ULC: Ryanair Sun nie ma jeszcze certyfikatu

Nowa czarterowa linia lotnicza, która ogłosiła właśnie, że szuka w Polsce załóg, jakie chce ...

TUI już myśli o zimie. O przyszłej zimie

Biuro podróży TUI jako pierwsze w Polsce rozpoczęło sprzedaż wyjazdów na przyszłą zimę. Na ...

Zakupowe szaleństwo w Dubaju

Prawie 3 miliony turystów odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie w czasie styczniowego Festiwalu Zakupów. Od ...

Wyspy Kanaryjskie wprowadzają antycovidowe restrykcje

Obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i liczba osób stołujących się razem w restauracji ...

Semeniuk: Potrzebne spotkanie z przemysłem spotkań

Będę rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z branżą eventową, organizowania kongresów, targów i ...

Hawaje: Zagrożenie atakiem nie wywołuje paniki

Z powodu zagrożenia ze strony Korei Północnej na Hawajach w grudniu przywrócony zostanie pochodzący ...