Thomas Cook sprawdzi stan sanitarny hoteli

Bloomberg

Thomas Cook zapowiedział, że w każdym hotelu, którego dotyczy ponadprzeciętna liczba reklamacji klientów z powodu zatruć pokarmowych, sprawdzi higienę

Decyzja o uruchomieniu programu prowadzenia badań w obiektach, w których doszło do licznych zatruć pokarmowych, zapadła po tym, jak w pięciogwiazdkowym hotelu Steigenberger Aqua Magic w Hurghadzie stwierdzono duże stężenie bakterii E. coli i gronkowca. Ofiarą śmiertelnego zatrucia – jak wskazują egipskie służby sanitarne – padło tam dwoje turystów brytyjskich – Susan i John Cooperowie.

Po śmierci turystów Cook zlecił testy jakości jedzenia, wody i powietrza w tym hotelu. Specjaliści pobrali próbki wody z basenu, zmierzyli stężenie tlenku węgla i dwutlenku węgla, sprawdzili urządzenia klimatyzacyjne i zbadali, w jaki sposób jedzenie jest przechowywane, przygotowywane i podawane. Z uwagi na toczące się śledztwo analizy nie mogły być przeprowadzone w pokoju Cooperów.

Cook poinformował, że jakość powietrza i wody była dobra, nie ma też dowodów na podwyższone stężenie tlenku i dwutlenku węgla. Zawartość chloru w wodzie w basenie również utrzymywała się w normie. Niepokój wzbudziły natomiast testy jedzenia, ale poza wspomnianymi bakteriami E-coli i gronkowca, nie znaleziono shigelli (bakteria wywołująca czerwonkę), listerii czy salmonelli. Wyniki zostały ocenione przez niezależnego eksperta, doktora Vanya Ganta i dyrektora kliniki w College London Hospitals NHS Foundation Trust.

– Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu programu badania higieny we wszystkich hotelach, w których odsetek zatruć jest wyższy niż przeciętna – informuje prezes Grupy Thomasa Cooka Peter Fankhauser, cytowany przez brytyjskie media. Prezes dodaje, że koncern przygotowuje pakiet odszkodowań dla wszystkich klientów, którzy w sierpniu mieszkali w hotelu Steigenberger Aqua Magic i zgłosili zachorowanie. Wszystkie reklamacje są traktowane bardzo poważnie, firma oddelegowała zespół pracowników do rozpatrywania tylko tych zgłoszeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Lublina do Antwerpii z TUIfly

Od 1 kwietnia pasażerowie z Lublina będą mogli polecieć do Antwerpii. Trasa obsługiwana będzie ...

Polacy wydają mało na hotele i restauracje

Spośród Europejczyków najwięcej na jedzenie i zakwaterowanie wydają Maltańczycy, Cypryjczycy i Hiszpanie, wynika z ...

Neckermann: Mamy więcej city breaków

Biuro podróży Neckermann niemal podwoiło liczbę hoteli w dużych miastach Europy, oferowanych miłośnikom city ...

POT: Rok 2017 w turystyce to sukces

Najwięcej turystów przyjechało do Polski w zeszłym roku z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. ...

Właściciel linii lotniczej OLT „wykazywał elementy autyzmu”

Oświadczenie właściciela, że przestaje inwestować w branżę lotniczą było dla nas szokiem – mówił ...

Lotnisko w Radomiu uzupełnieniem dla Centralnego Portu Komunikacyjnego

Lotniskiem zapasowym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego powinien być port w Radomiu – wynika z ...