Funclub: Seniorów zapraszamy do Platinum

Post Image
Post Image
Post Image

120 – 150 centymetrów zamiast standardowych 78 między fotelami, wysuwane podnóżki, które umożliwiają położenie się podczas podróży, dostęp do Wi-Fi i ciśnieniowy ekspres do kawy – to niektóre zalety nowych autokarów biura podróży Funclub

Poznańskie biuro Funclub specjalizuje się w organizowaniu wycieczek autokarowych. Z jego usług korzysta rocznie 40 tysięcy klientów własnych i 30 tysięcy klientów innych firm. Firma wozi ich po całej Europie, docierając nawet do Maroka.

Funclub dysponuje 23 autokarami, w tym ośmioma piętrowymi. – Wszystkie są klasy royal, co oznacza, że między rzędami foteli jest metr odstępu. Już dwa lata temu pozbyliśmy się wozów o niższym standardzie – zapewnia prezes Piotr Sućko.

We wrześniu biuro podróży zamówiło w hiszpańskiej fabryce samochody o jeszcze wyższym standardzie, nazywa go platinum. Dwa już odebrała i właśnie ich premiera miała miejsce w sobotę. Dwa jeszcze dojadą we wrześniu, a kolejne dwa wiosną przyszłego roku.

Co oznacza platinum? Wozy mają zwiększoną przestrzeń między fotelami, wynosi ona od 1,2 do 1,5 metra. Fotele są wyposażone w rozkładane podnóżki, które umożliwiają przyjęcie półleżącej pozycji podczas podróży. Wysoka jakość wykończenia, skórzane wnętrze, dostęp do Wi-Fi w całej Unii Europejskiej, gniazdka elektryczne, porty USB, indywidualne zestawy multimedialne i ekspres ciśnieniowy do kawy.

Tak rozplanowane przez samego zamawiającego autokary będą zabierać 42 pasażerów. Zwykle tej samej długości wozy mieszczą nawet 60 foteli.

Platinum to pierwsze autokary Funclubu, które nie są przemalowane na żółto, zgodnie z kolorystyką tego touroperatora. Jak mówi Sućko, zostały zamówione z myślą o klientach seniorach, do których organizator zalicza osoby powyżej 55 roku życia. – Tacy ludzie często narzekają na problemy z krążeniem krwi, rozkładane fotele i podnóżki pozwolą im tak regulować pozycję, żeby podróż przebiegała przyjemniej – opowiada.

Irizary – każdy kosztował około pół miliona euro brutto – które już są w kraju, ruszą w maju na trasy. Pojadą na objazd Włoch, do Amsterdamu, Budapesztu, Pragi, Bawarii i do krajów Beneluxu. W lecie z kolei będą obsługiwały dłuższe trasy – do Grecji i na południe Włoch.

Na cześć nowych autokarów Funclub urządził na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (firma pochodzi z Poznania) spektakl pod nazwą „Sfery Platinum”. Zaprosił z tej okazji Miss Polski 2016 Paulinę Maziarz, Miss Polski Nastolatek 2016 Patrycję Pabis, pierwszą Wicemiss Polski Nastolatek 2016 Aleksandrę Wilińską i Miss Eco Poland 2017 Karolinę Banach, a także Madeline Gavi, „która uwieczniła autokar Platinum na niezwykłym szkicu”.

Na scenie wykorzystano interaktywny ekran parowy, dzięki któremu można było dotknąć wyświetlanych obrazów.

– Ciągłe wyzwania i śmiałe inwestycje, które podejmujemy jako lider w segmencie podróży autokarowych, to duże ryzyko – mówi Sućko. – Jesteśmy jednak przekonani, że warto to robić. Podczas premiery usłyszeliśmy wiele zachwytów i gratulacji. Cieszy nas, że klienci i branża doceniają nasze starania. Nowe technologie umożliwiają wprowadzanie nowych rozwiązań. Pewne jest, że będziemy z nich nieustannie korzystać. Standard Platinum wyznacza kierunek, w którym będziemy podążać, by sprostać potrzebom naszych klientów, a nawet je wyprzedzać.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI: W trzy lata potroiliśmy biznes w Polsce

W tym roku przegonimy Itakę i będziemy największym touroperatorem w Polsce. To oznacza, że ...

Focus kończy hotel w Poznaniu

Sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej Immobile postawiła swój pierwszy hotel w Poznaniu. ...

Duży ruch na stanowiskach regionalnych przedstawicieli biur podróży

Początek roku zaowocował kilkoma zmianami kadrowymi w biurach podróży. Jakub Koput, Michał Paczkowski i ...

Tajlandia: Polisy obowiązkowe dla turystów

Turyści przyjeżdżający do Tajlandii będą musieli okazać ubezpieczenie od kosztów leczenia – proponuje tamtejsze ...

Linia lotnicza musi zapłacić odszkodowanie za odwołany lot

Przewoźnik lotniczy ma obowiązek wypłacić pasażerom odszkodowanie, jeśli nie poinformował ich zawczasu, czyli co ...

Klienci Rainbow bezpiecznie wrócą do kraju

MSZ: Docierają niepokojące sygnały, że turyści przebywający w krajach sąsiadujących z Gambią, wzywani są ...