Thomas Cook kupił nowe hotele

Materiały promocyjne

Thomas Cook przejął 42 procent udziałów sieci hotelowej Aldiana. Należą do niej obiekty premium, które oferują pobyty połączone z aktywnym wypoczynkiem

Touroperator kupił od szwajcarskiej firmy LMEY Investments 42 procent udziałów w niemieckiej sieci Aldiana, dzięki czemu poszerzył liczbę własnych marek hotelowych do siedmiu. Do sieci należy 8 klubów wakacyjnych w Hiszpanii, na Cyprze, w Tunezji i Austrii. Hotele te, nastawione na obsługę bogatszych klientów, oferują pobyty połączone z aktywnym wypoczynkiem.

Transakcji towarzyszyło podpisanie umowy o utworzeniu platformy inwestycyjnej. Obie firmy przekażą na jej rzecz po minimum 5 obiektów, które w całości należą do nich i są przez nie zarządzane. Ich łączna wartość wyniesie około 150 milionów funtów. Aktywa te będą wykorzystane do utworzenia funduszu służącego do przejmowania kolejnych obiektów i kurortów w kierunkach obsługiwanych przez Thomasa Cooka.

– Utworzenie silnego segmentu hoteli własnych jest najważniejszym elementem naszego sukcesu – mówi Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomasa Cooka.

Hans Kortlevers, założyciel LMEY, podkreśla, że doświadczenie jego firmy połączone z profesjonalizmem Thomasa Cooka w zakresie rynku turystycznego w Europie dają obu formom szansę na stworzenie nowych obiektów w typowo turystycznych krajach i regionach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair będzie szkolił pilotów w Łodzi

Ryanair ogłosił współpracę z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki temu „powiększy swoją ...

Izraelskim liniom lotniczym El Al grozi bankructwo

Izraelskie Ministerstwo Finansów odmówiło narodowemu przewoźnikowi, El Al, pomocy publicznej. Linia prosiła 350 milionów ...

Small Planet zarobi na dużych walizkach i nartach

Niemiecki oddział Small Planet Airlines chce, żeby pasażerowie mogli niemal do ostatniej chwili dokupić ...

Hurghada w oku kamery

420 kamer rozmieszczą na ulicach i głównych placach Hurghady władze regionu Morza Czerwonego. Całodobowy ...

Trzaskowski: Warszawie wystarczą Okęcie i Modlin

Okęcie może nam jeszcze przez dziesięciolecia posłużyć. Mamy też Modlin. O te dwa lotniska ...

LOT kontynuuje ekspansję na Bałkanach

Dzisiaj ruszyło bezpośrednie połączenie między Warszawą a Skopje, stolicą Macedonii. Jednocześnie startują rejsy do ...