Thomas Cook kupił nowe hotele

Materiały promocyjne

Thomas Cook przejął 42 procent udziałów sieci hotelowej Aldiana. Należą do niej obiekty premium, które oferują pobyty połączone z aktywnym wypoczynkiem

Touroperator kupił od szwajcarskiej firmy LMEY Investments 42 procent udziałów w niemieckiej sieci Aldiana, dzięki czemu poszerzył liczbę własnych marek hotelowych do siedmiu. Do sieci należy 8 klubów wakacyjnych w Hiszpanii, na Cyprze, w Tunezji i Austrii. Hotele te, nastawione na obsługę bogatszych klientów, oferują pobyty połączone z aktywnym wypoczynkiem.

Transakcji towarzyszyło podpisanie umowy o utworzeniu platformy inwestycyjnej. Obie firmy przekażą na jej rzecz po minimum 5 obiektów, które w całości należą do nich i są przez nie zarządzane. Ich łączna wartość wyniesie około 150 milionów funtów. Aktywa te będą wykorzystane do utworzenia funduszu służącego do przejmowania kolejnych obiektów i kurortów w kierunkach obsługiwanych przez Thomasa Cooka.

– Utworzenie silnego segmentu hoteli własnych jest najważniejszym elementem naszego sukcesu – mówi Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomasa Cooka.

Hans Kortlevers, założyciel LMEY, podkreśla, że doświadczenie jego firmy połączone z profesjonalizmem Thomasa Cooka w zakresie rynku turystycznego w Europie dają obu formom szansę na stworzenie nowych obiektów w typowo turystycznych krajach i regionach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Praga miała rekordowe 7 milionów gości

W roku 2016 do stolicy Czech przybyło 7,07 miliona turystów, o 460 tysięcy (6,6 ...

Sposób na podróże dookoła świata z własnym internetem

Własny router wi-fi zapewni nam wygodny dostęp do sieci w krajach całego świata. Ale ...

Ryanair ogłasza 15 nowych kierunków z Krakowa

W sezonie letnim przyszłego roku Ryanair będzie latał z Krakowa do 56 miejsc, w ...

Enter Air powoli się rozgrzewa do (re)startu

Enter Air przygotowuje się do wznowienia lotów na szerszą skalę. Popyt jednak jeszcze długo ...

Niemiecki MSZ zaleca ostrożność w Turcji

MSZ z Berlina zaleca turystom podróżującym do Turcji unikanie zgromadzeń i wieców politycznych w ...

Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik ...