W biurach podróży – Egipt przejął prowadzenie

PZOT

Dwa kierunki egipskie – Hurghada i Marsa Alam – były najczęściej wybierane w ostatnim tygodniu w biurach podróży na wyjazdy jeszcze w sezonie letnim. Sprzedaż wzrosła rok do roku o prawie 100 procent

Takie informacje przynosi najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki z ostatniego tygodnia*. To już przedostatni tydzień zaliczany do sezonu letniego, który formalnie zakończy się 31 października.

Po wycieczki do biur podróży przyszło o 97,1 procent więcej klientów niż przed rokiem o tej porze. Liczba sprzedanych wyjazdów samolotowych wzrosła nawet jeszcze bardziej, bo o 105,3 procent, rok do roku.

Jak zmieniała się sprzedaż w biurach podróży – ostatnie tygodnie, w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Na pierwszym miejscu listy najczęściej wybieranych krajów znalazł się dawno niewidziany tam Egipt. Drugie miejsce zachowała Hiszpania, a trzecie Turcja. Na kolejnych znalazły się: Portugalia, Grecja, Tunezja, Maroko, Cypr, Włochy i Polska.

Najpopularniejsze wśród klientów biur podróży w ostatnim tygodniu kierunki to Hurghada, Marsa Alam, Antalya, Fuerteventura, Gran Canaria, Madera, Enfidha, Teneryfa, Agadir i Lanzarote.

Jak pokazuje raport PZOT, do Egiptu można było w ostatniej chwili wylecieć bardzo tanio. Do Hurghady średnio za 1750 złotych, do Szarm el-Szejk za 1809 złotych, a do Marsa Alam za 1980 złotych. Ale były też tańsze oferty. Najmniej, bo 925 złotych, kosztowała podróż na Sycylię. Niewiele więcej płacono za wypoczynek na południu Włoch (lot do Neapolu) – 938 złotych. Do bardzo tanich należąła także Tunezja – średnio turyści płacili za tygodniowy wyjazd z przelotem 1201 złotych (Enfidha).

Zmiana średniej ceny wyjazdów – wybrane kierunki, ostatnie tygodnie

Źródło wykresów: PZOT

*Raport obejmuje 42. tydzień roku, czyli okres od 16 do 22 października 2017 roku. Dotyczy sprzedaży wyjazdów na sezon letni, kończący się 31 października 2017 r. Polski Związek Organizatorów Turystyki przygotował go na podstawie informacji z systemu rezerwacyjnego MerlinX, przez który przechodzi prawdopodobnie ponad połowa sprzedaży wyjazdów organizowanych przez polskie biura podróży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słaby lipiec dla hiszpańskiej turystyki

O 4,9 procent mniej turystów wybrało się w lipcu do Hiszpanii, wynika z badania ...

Przejście między Palazzo Vecchio a Galerią Uffizi otwarte

Po kilkuset latach we Florencji ponownie otwarto i udostępniono zwiedzającym przejście między Palazzo Vecchio ...

Turyści ewakuowani ze Statuy Wolności – powodem pożar

Na wyspie Liberty Island zapalił się pojemnik z gazem. Pożar nie był groźny, ale ...

TUI ma pomysł na milion klientów

Do 2020 roku Grupa TUI chce pozyskać w Ameryce Południowej i Azji milion nowych ...

Ryanair przejmuje Maltę Air

Ryanair ogłosił, że kupi start-upową linię lotniczą Malta Air. Przewoźnik zasili ją sześcioma samolotami ...

Gut-Mostowy angażuje się w działalność społeczną na rzecz małopolskiej turystyki

Andrzej Gut-Mostowy na ministra turystyki?

Toczą się koalicyjne rozmowy na temat przyszłego rządu. Partia Jarosława Gowina Porozumienie zabiega o ...