Turcja będzie dopłacać do przelotów

Filip Frydrykiewicz

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów organizujących wyjazdy poza szczytem sezonu

Minister kultury i turystyki Turcji Numan Kurtulmuş poinformował pod koniec października, że jego resort zakończył już prawie plan dopłat do lotów na przyszły rok, donosi portal Tornos News. Nowy program, po uzyskaniu akceptacji ministerstwa finansów zostanie przedstawiony premierowi. Dokument ma być ogłoszony w połowie listopada. Na razie wiadomo, że w przyszłym roku większy nacisk ma być położony na wsparcie lotów poza szczytem sezonu.

W tegorocznym programie dofinansowane były loty do Antalyi, Alagi, Dalamanu i Bodrum, budżet wynosił 30 milionów dolarów i obejmował rejsy z ponad 200 pasażerami.

Kurtulmuş zapowiedział też na konferencji Stowarzyszenia Indyjskich Biur Podróży, która odbyła się w Dalamanie, że Turcja będzie starała się pozyskać jeszcze więcej turystów z Azji. Wskazywał, że w Chinach, Indiach, Korei Południowej i Japonii, których liczba mieszkańców łącznie stanowi prawie połowę wszystkich ludzi na świecie, istnieje duża klasa średnia. Na przykład w samych Indiach jest to 350 milionów ludzi. Turcja powinna z tego skorzystać. W tym roku do Turcji przyjechało 49 tysięcy Hindusów, a szacuje się, że do końca roku będzie ich 70 tysięcy.

Minister podkreślił też, że potrzebna jest dywersyfikacja oferty. Nie należy skupiać się tylko na wakacjach na plaży, na przykład mieszkańcy Chin są bardzo zainteresowani zwiedzaniem pamiątek kultury.

Turcja chce pozyskać do 2023 roku 30 milionów turystów i zwiększyć przychody z turystyki do 30 miliardów dolarów. W osiągnięciu tego celu pomóc mają dopłaty do przelotów, rozbudowa oferty turystycznej i pozyskiwanie gości z nowych rynków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słaby hotel? Ministerstwo zabierze gwiazdkę

Ministerstwo Turystyki Bułgarii kontroluje hotele, a tym, które nie spełniają kryteriów dla danej kategorii ...

Piłkarze Manchesteru United wypromują Maltę

Klub piłkarski Manchester United i rząd Malty zawarli umowę o współpracy, której celem jest ...

Warszawska Organizacja Turystyczna ma nowe logo

Logotyp w formie litery W i wpisanego w nią symbolu rzeki ma podkreślać związek ...

Traveldata: Wrzesień w biurach podróży pod znakiem podwyżek

Ktoś, kto planował wypoczynek we wrześniu, najtaniej mógł w ostatnim tygodniu kupić wyjazd do ...

EasyJet połączy Lublin z Mediolanem

Jesienią lublinianie będą mogli polecieć bezpośrednio do Mediolanu. Będzie to piętnasta trasa oferowana przez ...

Funclub zaprasza do nowych autokarów

Z początkiem grudnia na drogi wyjadą dwa nowe autokary – irizary i8 Platinum+. Będą ...