Turcja będzie dopłacać do przelotów

Filip Frydrykiewicz

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów organizujących wyjazdy poza szczytem sezonu

Minister kultury i turystyki Turcji Numan Kurtulmuş poinformował pod koniec października, że jego resort zakończył już prawie plan dopłat do lotów na przyszły rok, donosi portal Tornos News. Nowy program, po uzyskaniu akceptacji ministerstwa finansów zostanie przedstawiony premierowi. Dokument ma być ogłoszony w połowie listopada. Na razie wiadomo, że w przyszłym roku większy nacisk ma być położony na wsparcie lotów poza szczytem sezonu.

W tegorocznym programie dofinansowane były loty do Antalyi, Alagi, Dalamanu i Bodrum, budżet wynosił 30 milionów dolarów i obejmował rejsy z ponad 200 pasażerami.

Kurtulmuş zapowiedział też na konferencji Stowarzyszenia Indyjskich Biur Podróży, która odbyła się w Dalamanie, że Turcja będzie starała się pozyskać jeszcze więcej turystów z Azji. Wskazywał, że w Chinach, Indiach, Korei Południowej i Japonii, których liczba mieszkańców łącznie stanowi prawie połowę wszystkich ludzi na świecie, istnieje duża klasa średnia. Na przykład w samych Indiach jest to 350 milionów ludzi. Turcja powinna z tego skorzystać. W tym roku do Turcji przyjechało 49 tysięcy Hindusów, a szacuje się, że do końca roku będzie ich 70 tysięcy.

Minister podkreślił też, że potrzebna jest dywersyfikacja oferty. Nie należy skupiać się tylko na wakacjach na plaży, na przykład mieszkańcy Chin są bardzo zainteresowani zwiedzaniem pamiątek kultury.

Turcja chce pozyskać do 2023 roku 30 milionów turystów i zwiększyć przychody z turystyki do 30 miliardów dolarów. W osiągnięciu tego celu pomóc mają dopłaty do przelotów, rozbudowa oferty turystycznej i pozyskiwanie gości z nowych rynków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

Tylko 10 minut trzeba poczekać na wyniki testu na koronawirusa wykonywanego pasażerom dubajskich linii ...

Rosja otworzyła pierwszy w historii most na Krym

Prezydent Władimir Putin otworzył dzisiaj oficjalnie most łączący Rosję z okupowanym przez nią Półwyspem ...

Immunolog: Tego lata nie będzie wyjazdów grupowych

Musimy zapomnieć w tym roku o koloniach, obozach, wyjazdach zorganizowanych – stwierdził w porannej ...

Promocja w internecie drenuje biura podróży

119 godzin mija średnio, zanim klient przeglądający strony internetowe firm turystycznych zdecyduje się na ...

TUI przedłuża sezon w Grecji

Przedłużymy operacje do Grecji do listopada – zapowiedział w rozmowie z ministrem turystyki Grecji ...

9 na 10 pociągów było punktualnych

W czwartym kwartale 2016 roku prawie 90 procent pociągów pasażerskich dotarło o czasie do ...