Kolorowy rok Prima Holiday

Nelly Kamińska

Sezon 2017 był najlepszy w pięcioletniej historii Prima Holiday. Połowa klientów biura podróży pojechała do Bułgarii. Na nowy sezon touroperator dodaje do oferty nowe kierunki – Zakintos i Durres

Pracuję w turystyce od kilkunastu lat i nie pamiętam tak dobrego sezonu jak 2017. To był dla nas kolorowy rok – mówił podczas spotkania z agentami, które odbyło się podczas trwających jeszcze dzisiaj targów TT Warsaw, prezes Prima Holiday Maher Lili. 2016 rok firma zamknęła zyskiem 140 tysięcy złotych, w tym roku wyniósł on już 1,35 miliona, co oznacza gigantyczny, 860-procentowy wzrost. – Postawiliśmy na Bułgarię i to był strzał w dziesiątkę. Nie mieliśmy żadnych „lastów”, sprzedało się wszystko. Bułgaria wygenerowała połowę naszego zysku – wyjaśnia Lili.

W tym roku touroperator obsłużył około 13 tysięcy klientów, o 3 tysiące więcej niż w 2016 roku, z czego połowa przypadła na Bułgarię, a reszta na Hiszpanię, Albanię, Turcję, Grecję i kraje egzotyczne. – Egzotyka jest dla nas istotna, dzięki niej przestaliśmy być touroperatorem sezonowym i mamy obroty również zimą – wyjaśnia Lili.

W ofercie egzotycznej pod względem liczby klientów najważniejszym kierunkiem jest Dominikana. – Zawdzięczamy to w dużej mierze świetnej obsłudze naszego kontrahenta na Dominikanie i naszego rezydenta, który ma wyjątkowe, indywidualne podejście do każdego klienta – przekonywał na spotkaniu z agentami Maher Lili.

Prezes Prima Holiday zwrócił też uwagę na Mauritius. – W Polsce nie jest to już kierunek nieznany, wypromowała go Itaka wraz z Rainbow i TUI. Itaka wycofała się jednak z Mauritiusa, a to otwiera przed nami nowe możliwości – wyjaśniał. Pozostałe kierunki egzotyczne to Malediwy, Seszele, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka i Tajlandia.

Lili pochwalił się również prawie 99-procentowym wypełnieniem samolotów czarterowych. Prima wynajmuje miejsca w czarterach tylko w samym sezonie turystycznym, od czerwca. W roku będzie latać czarterami do Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Albanii, Grecji, Tunezji i Egiptu.

W 2018 r. Prima planuje zwiększyć liczbę klientów do 20 tysięcy. Podobnie jak w tym roku najważniejszym jego kierunkiem będzie Bułgaria. Do Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków Prima Holiday zamierza wysłać ponad 10 tysięcy klientów, czyli o około 3 tysięcy więcej niż w tym roku. Chce też wysłać około 4 tysięcy turystów do Turcji, w 2017 roku miał ich na tym kierunku mniej niż tysiąc. Z kolei Egipt i Tunezję touroperator „planuje rozważnie”, bez zbędnego ryzyka. Ma nadzieję również na wzrost ruchu do krajów egzotycznych. – Coraz bardziej dywersyfikujemy naszą ofertę, a to przekłada się na większe obroty – deklaruje Lili.

W trzech hotelach – Das Club w Słonecznym Brzegu, Marina Sands w Złotych Piaskach i Water Planet Aquapark na Riwierze Tureckiej – Prima zorganizuje animacje po polsku dla dzieci pod nazwą Klubów Misia Primusia.

Jedną z najważniejszych nowości przyszłego sezonu będzie w jego programie Zakintos z wylotem z Warszawy i Wrocławia. Do oferty dokłada też Albanię (Durres), Indonezję (m.in. pakiety wypoczynek + zwiedzanie), Izrael (wypoczynek w Ejlacie) i Paryż autokarem.

– Programy „Paryż klasyczny”, „Paryż – Disneyland” i „Paryż – Strasburg” realizować będziemy w sezonie zimowym, „Paryż – zamki nad Loarą” i „Paryż – parki rozrywki” to programy letnie – wyjaśniał Farid Kefi, twórca tej oferty oraz główny rezydent Prima Holiday w Bułgarii. – Mamy lepszą cenę niż konkurencja, tańszy program z obiadami w cenie, asystenta pilota przy dużych grupach oraz hotele w centrum Paryża – wymienia atuty nowej oferty.

Do końca stycznia klienci mogą skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu oferty „Prima Booking – pięć prezentów z okazji piątych urodzin”. Obejmują one niską, 10-procentową zaliczkę, gwarancję niezmienności ceny gratis, bezpłatną zmianę rezerwacji, rabat 100 zł dla stałych klientów oraz bezkosztową anulację rezerwacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy lubią wypoczywać w Portugalii

Ponad 18,2 miliona turystów skorzystało z zakwaterowania w Portugalii od stycznia do października tego ...

Dziesięcioręka Durga broni Hindusów przed demonami

Nad brzegiem Gangesu w Kalkucie odbywa się pięciodniowe święto ku czci bogini Durga, czyli ...

Tatrzański Park Narodowy chce odzyskać schroniska

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wezwały Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) do wydania schronisk nad ...

Emilewicz poddana kwarantannie, pakiet osłonowy odsunięty

Dułgo i z napięciem wyczekiwany przez branżę turystyczną rządowy pakiet rozwiązań osłonowych dla przedsiębiorców, ...

Betlej: Zdyscyplinowana Itaka wzorem do naśladowania

Konsekwentne utrzymywanie równowagi między popytem na wycieczki czarterowe a ich podażą, może doprowadzić biura ...

TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Z pracą pożegnają się przede wszystkim osoby zatrudnione w centrali. Prezes TUI Deutschland Marek ...