Fałszywa touroperatorka chciała uciec do Kanady

Filip Frydrykiewicz

Prawie 400 tysięcy złotych wyłudziła właścicielka biura turystyczno-pielgrzymkowego w Biłgoraju, pobierając od około 100 osób, zaliczki na wyjazdy, których nie zorganizowała

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, skierowała do miejscowego sądu okręgowego wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez kobietę. – Wniosek zawiera propozycję wymierzenia podejrzanej kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody – mówi rzecznik prasowy prokuratury Bartosz Wójcik.

Według ustaleń śledztwa 44-letnia właścicielka Biura Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych w Biłgoraju Urszula W. od sierpnia 2016 roku do lipca 2017 roku pobrała od 92 osób i od kilku urzędów i instytucji (m.in. Urząd Gminy w Biłgoraju, Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, Zespół Szkół w Soli) zaliczki na wyjazdy turystyczne, m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Bośni i Hercegowiny. Łączna kwota zaliczek to 392 tys. złotych.

W lipcu kobieta została zatrzymana na lotnisku w Warszawie, skąd zamierzała odlecieć do Kanady. Została aresztowana. Urszula W. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, który został zaakceptowany przez prokuratora.

– Za stosunkowo niskim wymiarem kary wobec podejrzanej przemawia, że nie była wcześniej karana, dobra opinia środowiskowa, przyznanie się do popełnienia przestępstwa i złożenie wyjaśnień. Urszula W. zadeklarowała przy tym, że przeprasza pokrzywdzonych oraz dołoży wszelkich starań, aby naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę – dodaje Wójcik.

Za przestępstwa zarzucane kobiecie kodeks karny przewiduje karę więzienia od 1 roku i 1 miesiąca do 15 lat więzienia. O tym, na jaką karę zostanie skazana Urszula W., zdecyduje sąd.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Maszyniści madryckiego metra rozpoczęli strajk

Maszyniści chcą, by zakład ubezpieczeń społecznych uznał ich choroby zawodowe. Ostrzegają, że dopóki nie ...

Thomas Cook: W wakacje ciesz się rodziną

Ponad 70 procent rodziców czuje, że spędza ze swoimi dziećmi za mało czasu – ...

TUI Blue będzie sztandarową marką hotelową

Do 2020 roku na świecie będzie 100 hoteli marki TUI Blue. Strategia rozwoju sieci ...

Komisja Europejska: Kolejki na lotniskach to cena za bezpieczeństwo

To kraje członkowskie prosiły o zaostrzenie kontroli pasażerów z państw spoza strefy Schengen. Stąd ...

Bidroom wyróżniony przez Tourism Trends Awards

Jury konkursu Tourism Trends Awards 2018 przyznało platformie do rezererwacji hotelii Bidroom.com pierwsze miejsce ...

Pensje w górę, ceny wycieczek w dół

O ponad 40 procent większa niż przed rokiem była w minionym tygodniu sprzedaż wyjazdów ...