Fałszywa touroperatorka chciała uciec do Kanady

Filip Frydrykiewicz

Prawie 400 tysięcy złotych wyłudziła właścicielka biura turystyczno-pielgrzymkowego w Biłgoraju, pobierając od około 100 osób, zaliczki na wyjazdy, których nie zorganizowała

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, skierowała do miejscowego sądu okręgowego wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez kobietę. – Wniosek zawiera propozycję wymierzenia podejrzanej kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody – mówi rzecznik prasowy prokuratury Bartosz Wójcik.

Według ustaleń śledztwa 44-letnia właścicielka Biura Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych w Biłgoraju Urszula W. od sierpnia 2016 roku do lipca 2017 roku pobrała od 92 osób i od kilku urzędów i instytucji (m.in. Urząd Gminy w Biłgoraju, Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, Zespół Szkół w Soli) zaliczki na wyjazdy turystyczne, m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Bośni i Hercegowiny. Łączna kwota zaliczek to 392 tys. złotych.

W lipcu kobieta została zatrzymana na lotnisku w Warszawie, skąd zamierzała odlecieć do Kanady. Została aresztowana. Urszula W. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, który został zaakceptowany przez prokuratora.

– Za stosunkowo niskim wymiarem kary wobec podejrzanej przemawia, że nie była wcześniej karana, dobra opinia środowiskowa, przyznanie się do popełnienia przestępstwa i złożenie wyjaśnień. Urszula W. zadeklarowała przy tym, że przeprasza pokrzywdzonych oraz dołoży wszelkich starań, aby naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę – dodaje Wójcik.

Za przestępstwa zarzucane kobiecie kodeks karny przewiduje karę więzienia od 1 roku i 1 miesiąca do 15 lat więzienia. O tym, na jaką karę zostanie skazana Urszula W., zdecyduje sąd.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt walczy z plastikiem w kurortach

Rząd Egiptu we współpracy z organizacją zajmującą się ochroną środowiska prowadzi szeroko zakrojoną kampanię ...

Orbis zmienił adres

Orbis i Accor opuściły budynek na rogu ul. Brackiej i Alej Jerozolimskich w Warszawie, ...

Samolot wylądował w trawie. 17 rannych

W Mjanmie 17 osób zostało rannych, kiedy podczas lądowania samolot wypadł się z pasa ...

Klątwa pendolino – dwa składy rozbite

Wypadek pendolino pod Modlinem jest poważnym problemem dla PKP Intercity. Z 20 pociągów tego ...

TUI Blue będzie sztandarową marką hotelową

Do 2020 roku na świecie będzie 100 hoteli marki TUI Blue. Strategia rozwoju sieci ...

Więcej Dubaju na zimowe ferie

Linie lotnicze Emirates zwiększą liczbę lotów na trasie Warszawa – Dubaj od 23 stycznia ...