Skarpa z Krakowa „ładnie się zamknęła”

Fot. materiały informacyjne

Krakowskie biuro podróży Skarpa Travel wystąpiło do marszałka województwa małopolskiego o wykreślenie z ewidencji organizatorów turystyki.

Firma z długoletnią tradycją, mająca biuro w centrum miasta, przy ulicy Dietla 50, zamknęła działalność. – Dostaliśmy wczoraj pismo od biura, że prosi o wykreślenie z ewidencji. Pismo zostało wysłane 20 grudnia – potwierdza rzecznik urzędu marszałkowskiego w Krakowie Michał Drewnicki, w rozmowie z Turystyka.rp.pl.

Wiele wskazuje, że inni zainteresowani nie zostali powiadomieni o planach touroperatora. Agenci turystyczni zorientowali się, że coś się wydarzyło dopiero, kiedy biuro przestało odbierać telefony, przestała działać jego strona w internecie (pojawia się jedynie informacja, że jest w budowie), zastali opuszczone biuro firmy.

CZYTAJ TEŻ: Biuro podróży Kama Tours z Lublina ogłosiło niewypłacalność

Jak wyjaśnia Drewnicki, prawdopodobnie Skarpa Travel postanowiła się „ładnie zamknąć”. – Firma nie zgłosiła wniosku o niewypłacalność, więc gwarancja nie może być uruchomiona – wyjaśnia rzecznik. – Zresztą nie ma powodu, bo najwyraźniej nie ma poszkodowanych. Urząd nie ma żadnych zgłoszeń od klientów, nie ma sygnałów, żeby ktoś czekał na pomoc za granicą. Urzędnicy domyślają się, że spółka wcześniej zamknęła sprzedaż i sama rozliczyła się z klientami.

Gwarancja wystawiona Skarpie przez Signal Idunę opiewała na 480 tysięcy złotych i ważna była do 31 grudnia 2019 roku.

Skarpa Travel była wpisana do ewidencji w maju 2005 roku. Organizowała głównie wypoczynek pobytowy i wycieczki objazdowe po Grecji, Bułgarii i Chorwacji. A także zwiedzanie miast. Miała własne autokary.

Fot. Facebook

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Iberostar otwiera kolejny hotel w Tunezji

Hiszpańska sieć Iberostar otworzyła właśnie swój szósty hotel w Tunezji. Odnowiony Iberostar Selection Kuriat ...

UIA z odprawą on-line

Ukraińskie linie lotnicze UIA wprowadzają internetowy system odprawy biletowo-bagażowej Obecnie internetowy system odprawy jest ...

Rainbow zamówił samoloty w Smartwingsie

Biuro podróży Rainbow podpisało umowę z czeskim przewoźnikiem czarterowym Smartwings (dawniej Travel Service) na ...

AccorHotels niezadowolony z wyników portalu

AccorHotels chciał stworzyć portal konkurujący z największymi sprzedawcami miejsc hotelowych na świecie. Po dwóch ...

Europejskie lotniska nie nadążają z odprawami

Po wzmocnieniu kontroli granicznych pasażerowie z krajów spoza strefy Schengen, przybywający na lotniska w ...

Państwo chce skonsolidować zarządzanie swoimi hotelami. Powstanie Polski Holding Hotelowy

Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie hoteli, których właścicielem są ...