Czy twoja firma jest gotowa na agentów?

Fot. Bloobmberg

Travel Trade Ready to nowa strona internetowa, na której firmy chcące sprzedawać usługi turystyczne przez agentów mogą sprawdzić, czy dobrze przygotowały się do współpracy.

Przedsiębiorstwa, które tworzą oferty turystyczne i chcą je sprzedawać przez pośredników, mogą sprawdzić, czy spełniają warunki handlowe obowiązujące w branży. Pomoże im w tym nowo utworzona platforma Travel Trade Ready – donosi brytyjski portal branżowy Travel Weekly.

Odpowiadając na 11 pytań, między innymi o typ firm, z którymi chcą podjąć współpracę, rodzaj produktu, jakim dysponują i wysokość prowizji, jaką mogą zapłacić, początkujący w branży przedsiębiorcy dowiedzą się, czy mają szansę pozyskać partnerów.

CZYTAJ TEŻ: Internet to algorytm, a agent turystyczny to doświadczenie

Twórcy Travel Trade Ready chcą pomóc agentom i zaoszczędzić ich czas, który ci tracą na rozmowy z potencjalnymi współpracownikami nierozumiejącymi ich potrzeb. Na stronie pojawiły się też materiały marketingowe, można również skorzystać ze wsparcia biznesowego doświadczonych touroperatorów.

– To strasznie frustrujące spotykać się z firmami, które nie wiedzą, co to znaczy być przygotowanym do pracy z branżą turystyczną – mówi twórca serwisu Mike Newman. Prezes brytyjskiego stowarzyszenia UK Inbound, zrzeszającego organizatorów turystyki przyjazdowej, Joss Croft, dodaje: – Na Travel Trade Ready zainteresowani spotykają się tylko z przedsiębiorcami przygotowanymi do pracy z profesjonalistami z branży turystycznej, dlatego późniejsze rozmowy bezpośrednie staną się dużo łatwiejsze i bardziej efektywne.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy agent turystyczny pobiera opłatę za poradę

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Sun & Funa do Polskiej Izby Turystyki

Wiesława Przybylska, do niedawna dyrektor marketingu w biurze podróży Sun & Fun, stanie na ...

Louvre Hotels Group zadba o niepełnosprawnych

„Live my lifestyle – to dla was się zmieniamy” to hasło akcji grupy hotelowej ...

ULC: Ruch lotniczy w Polsce rośnie szybciej niż oczekiwaliśmy

W ubiegłym lotniska w Polsce obsłużyły 45,7 miliona pasażerów, o 14 procent więcej niż ...

Tham Luang – jaskinia, która przeszła do historii

W ubiegłym roku 12 chłopców z drużyny piłkarskiej „Dziki” i ich trener na ponad ...

Stuletnim pociągiem do włoskiego Wersalu

Do największej na świecie byłej rezydencji królewskiej, pałacu w Casercie pod Neapolem, można od ...