Grupa TUI szuka oszczędności

Fot. Bloomberg

Oszczędzanie na wydatkach administracyjnych i zmniejszenie liczby zamówionych miejsc w samolotach to działania, które podejmuje Grupa TUI w obliczu spadku sprzedaży, wywołanego pojawieniem się koronawirusa.

W czasie prezentacji wyników finansowych za pierwszy kwartał roku rozliczeniowego (2019/20) prezes Grupy TUI Fritz Joussen patrzył w najbliższą przyszłość z optymizmem. W kończącym się sezonie zimowym rezerwacje skoczyły o 9 procent, na nadchodzące lato były większe o 14 procent (TUI dołączył do swojej oferty część hoteli po Thomasie Cooku, licząc że również przejmie klientów). „Od momentu podania do wiadomości informacji o pierwszym przypadku koronawirusa w północnych Włoszech i na Teneryfie a także rozszerzaniu się wirusa w innych regionach, zanotowaliśmy, podobnie jak cała branża, spadek popytu. Dotyczy to przede wszystkim trwającego jeszcze i z zasady słabszego sezonu zimowego” – pisze Grupa w informacji dla inwestorów.

CZYTAJ TEŻ: Sondaż: Czy koronawirus wpłynie na plany wakacyjne Polaków?

Całościowe podsumowanie sprzedaży pokazuje jednak, że wyniki są i tak wyraźnie lepsze niż przed rokiem. „Dostrzegamy jedynie niewielki wpływ sytuacji na naszą działalność operacyjną. Dotyczy to na przykład zmian wprowadzanych w ostatniej chwili do tras statku Mein Schiff 6, który pływa teraz w Azji” – pisze koncern. Na razie trudno ocenić, jakie skutki przyniosą postępy koronawirusa. – Intensywnie pracujemy nad obniżeniem kosztów, między innymi przez ograniczenie wydatków administracyjnych, odsunięcie w czasie zatrudniania nowych osób, czy podejmowania projektów, które nie muszą być zrealizowane od razu – informuje Grupa.

W każdym kraju, w którym TUI prowadzi sprzedaż imprez turystycznych, koncern powołał specjalne grupy zadaniowe (task forces), które są w stałym kontakcie z władzami. Wszystkie spółki należące do koncernu, takie jak hotelarskie, organizatorzy rejsów wycieczkowych i linie lotnicze działają według procedur zapobiegania szerzeniu się zachorowań, zwiększyły też nakłady na higienę.

ZOBACZ TEŻ: IATA: Koronawirus będzie kosztował linie 113 miliardów dolarów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słowenia skreśla Polskę z listy krajów bezpiecznych

Polska ponownie trafiła na słoweńską „żółtą listę”, co oznacza, że Polacy planujący pobyt w ...

PKP Intercity połączy Przemyśl z Kijowem

Od 24 sierpnia podróżni zyskają kolejne połączenie na trasie Przemyśl – Kijów. Pociągi będą ...

Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka ...

American Airlines – awaryjne lądowanie po awanturze

Amerykańskie lotnictwo poderwało dwa myśliwce, by eskortowały samolot American Airlines lecący na Hawaje. Powodem ...

Przez mundial „lasty” idą słabo

Przedstawiciele niemieckiej i brytyjskiej branży turystycznej narzekają na słabą sprzedaż przecenionych ofert. Według tamtejszych ...

Immunolog: Tego lata nie będzie wyjazdów grupowych

Musimy zapomnieć w tym roku o koloniach, obozach, wyjazdach zorganizowanych – stwierdził w porannej ...