W Wielkiej Brytanii wakacje przecenione prawie o połowę

Fot. AFP

48 procent sięgają przeceny ofert turystycznych w Wielkiej Brytanii – wynika z analizy porównywarki cenowej TravelSupermarket.

TravelSupermarket, brytyjska platforma porównująca oferty turystyczne, przeprowadziła analizę cen wyjazdów od 8 lipca do 31 października sprzedawanych od 24 marca do 8 czerwca. Jej wyniki publikuje portal branży turystycznej TTG Media.

Okazuje się, że brytyjscy touroperatorzy i inni usługodawcy próbują skusić klientów dużymi zniżkami, sięgającymi nawet 48 procent. O tyle przeceniona została na przykład impreza turystyczna do portugalskiego Algarve, weekendowe wypady do miast potaniały o 42 procent.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania – będzie kwarantanna dla wjeżdżających

Klienci, którzy zdecydują się polecieć do Hiszpanii, będą mogli zaoszczędzić do 19 procent na Teneryfie, do 17 procent na Lanzarote, do 13 procent na Majorce i do 10 procent na Fuerteventurze. W wypadku wysp greckich przeceny wynoszą od 12 do 21 procent.

Wśród najlepszych ofert znalazły się trzydniowy pobyt w Wenecji ze śniadaniami z wylotem z Londynu-Stansted we wrześniu od 113 funtów za osobę, tygodniowy pobyt w Antalyi z all inclusive z wylotem z Londynu-Gatwick w sierpniu od 297 funtów za osobę i tygodniowy pobyt na Costa del Sol bez wyżywienia w przyszłoroczne święta wielkanocne z wylotem z Londynu-Stansted od 176 funtów od osoby. Touroperatorzy obniżyli też ceny innych przyszłorocznych wyjazdów, na przykład wycieczkę do Meksyku można kupić taniej o 20 procent, a na Baleary o 13 procent.

Jak informuje rzeczniczka prasowa TravelSupermarket Emma Coulthurst, teraz można znaleźć oferty za mniej niż 300 funtów od osoby za siedmiodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z wyżywieniem all inclusive. Coulthurst wyjaśnia, że oferty są przeceniane, ponieważ nadal nie wiadomo, kiedy będzie można wyjeżdżać turystycznie.

– Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych przestrzegający przed wszelkimi podróżami, poza koniecznymi, musi być zniesiony, a poszczególne kraje muszą potwierdzić, że Brytyjczycy będą mogli do nich wjeżdżać bez obowiązku odbywania kwarantanny – mówi rzecznik.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka w Bułgarii rośnie zgodnie z planem

2,6 miliona turystów odwiedziło Bułgarię w czerwcu i lipcu tego roku. Ze statystyk wynika, ...

PIT: Trzeba sprawdzać, komu się płaci za wakacje

Żołnierze z Giżycka zostali oszukani przez pracownika garnizonu, obiecującego zabrać ich dzieci na zagraniczne ...

Sabre i Google łączą siły

Twórca technologii dla branży turystycznej, firma Sabre i dostawca rozwiązań chmurowych, platforma Google Cloud ...

Stena Line: Nowy statek z Gdyni do Karlskrony

Stena Line doda we wrześniu na trasę z Gdyni do Karlskrony czwarty prom. Nowa ...

Emirates: Ponad milion pasażerów

Do końca czerwca Emirates przewiozły milion pasażerów na trasie z Dubaju do Warszawy i ...

Hiszpania: Czas na turystykę wysokiej jakości

Hiszpania chce wesprzeć odpowiedzialny rozwój turystyki, walkę z sezonowością i przyciąganie bogatszych turystów, by ...