Hays Travel niedawno przejmował, dzisiaj zwalnia

Sytuację firmy Johna i Irene Haysów pogorszyła decyzja rządu. Fot. materiały Hays Travel

Największa brytyjska sieć agencyjna, która kupiła sklepy Thomasa Cooka po upadku tej firmy ogłosiła, że będzie musiała zwolnić 878 z 4500 pracowników. To wynik kryzysu w branży turystycznej i braku chętnych na wycieczki.

Firma Hays Travel przejęła 555 biur z ponad 2000 byłych pracowników Thomasa Cooka, gdy koncern zbankrutował w październiku zeszłego roku. Teraz, jak mówią właściciele firmy, John i Irene Haysowie, ograniczenie w podróżowaniu, jakie nałożył brytyjski rząd na turystów chcących wyjechać do Hiszpanii, spowodowało anulowanie setek tysięcy rezerwacji. Ta decyzja była też bezpośrednią przyczyną zwolnień. Hiszpania jest bowiem głównym kierunkiem wyjazdów wypoczynkowych Brytyjczyków.

CZYTAJ: Brytyjski MSZ rozszerza ostrzeżenie na Kanary i Baleary

„Jesteśmy zdruzgotani, że po wszystkich naszych wysiłkach i ogromnych inwestycjach, stoimy w obliczu utraty cennych pracowników, nie z ich winy – mówią w oświadczeniu właściciele. Jak dodają „dołożyli wszelkich starań”, aby chronić ludzi, w tym tych, którzy byli zatrudnieni, gdy Hays Travel przejął sklepy Thomasa Cooka, ale nie mieli wyboru.

Jak podkreśla John Hays, nie zgadza się z podejściem rządu do zagrożenia w Hiszpanii. – Na Costa del Sol, na Majorce, Teneryfie, Lanzarote, Ibizie, sporadyczne są przypadki występowania coronawirusa, jest ich tam mniej niż w Wielkiej Brytanii – mówił i wskazał przykład władz Niemiec, które ograniczyły się do nałożenia kwarantanny na podróżnych przybywających tylko z północno-wschodnich regionów Hiszpanii.

W wyniku kryzysu, zmiany zachowań klientów, ale i częściowo decyzji rządu brytyjskiego również biuro podróży TUI poinformowało w zeszłym tygodniu, że zamknie prawie jedną trzecią swoich salonów firmowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bułgaria rozmawia z touroperatorami. Wśród rozmówców prezes Itaki

Bułgaria przedłużyła w czwartek stan zagrożenia epidemicznego do 15 lipca. Dwa dni wcześniej minister ...

Uber okradziony z danych klientów

W październiku 2016 roku hakerzy wykradli dane 57 mln użytkowników Ubera – głównie pasażerów, ...

LOT: Poprawiamy punktualność

W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik regularności połączeń LOT-u wyniósł 99,3 procent a wskaźnik ...

Galerie handlowe (chwilowo) bez wycieczek

„W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów ...

Barbara Tutak na czele Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Rada Programowa Warszawskiej Organizacji Turystycznej ogłosiła wyniki konkursu na stanowiska prezesa i wiceprezesa Prezesem ...

Więcej Radissona w Zdrojowej

Zdrojowa Invest & Hotels poprowadzi dwa nowe hotele pod marką Radissona. Obiekty powstaną w ...