Niemiecka branża z optymizmem o 2018 roku

AFP

2018 rok ma być dla branży turystycznej dobry, choć pełen wyzwań, a być może także zawirowań, uważają niemieccy specjaliści od turystyki

Niemiecki portal branżowy Gloobi zapytał szefów największych firm i organizacji turystycznych o perspektywy dla branży na nadchodzący rok. – O wiele ważniejsze będzie pytanie „jak rezerwuję”, niż „co rezerwuję” – mówi prezes TUI Deutschland Marek Andryszak. Według niego jeszcze więcej osób zacznie kupować wakacje w sieci, co potwierdzają statystyki notowane na tui.com i w internetowych biurach agencyjnych. – Sprzedaż online rośnie ponadprzeciętnie – wyjaśnia Andryszak.

Rene Herzog, prezes w DER Touristik na Europę Centralną skupia się bardziej na kwestiach produktu. – Kierunki, które były popularne już zeszłego lata, także w kolejnym roku będą się cieszyć zainteresowaniem. Dlatego mocno rozbudowaliśmy ofertę, zabezpieczając miejsca w hotelach i w czarterach – mówi Herzog.

Stefanie Berk, prezes Thomas Cook Deutschland zwraca uwagę na tendencję wybierania przez klientów bardziej dopasowanych ofert z usługami dodatkowymi. Dietmar Gunz, właściciel i prezes FTI Group podkreśla, że turyści wracają do Turcji i Egiptu, trudno bowiem znaleźć konkurencyjne oferty, szczególnie dla rodzin z dziećmi, z tak dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Z kolei Markus Daldrup prezes biura podróży Alltours uważa, że w tym roku klienci jeszcze chętniej będą kupować wycieczki organizowane przez touroperatorów. Imprezy spakietowane dają pewność i pozwalają z większym spokojem planować wakacje. Zdaniem Daldrupa zaufanie do silnych marek touroperatorskich sprawi, że turyści będą bardziej otwarci na ich oferty własne, niedostępne u konkurencji.

Gerald Kassner zwraca natomiast uwagę na Majorkę, która jest motorem napędowym w Schauinsland-Reisen nie tylko latem, ale także zimą. Biuro to już od dwóch lat oferuje pobyty na wyspie poza głównym sezonem.

Prezes Lufthansy Carsten Spohr zapowiada w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że w 2018 roku firma zatrudni 8 tysięcy nowych pracowników, bo oczekuje kolejnego rekordu w liczbie pasażerów. A Norbert Fiebig, prezes Niemieckiego Związku Turystycznego (DRV) uważa, że w bieżącym roku nadal najważniejszymi kierunkami wyjazdowymi Niemców będą Hiszpania i Grecja. Już teraz widać jednak pozytywny trend do kupowania wyjazdów do Egiptu, Tunezji i Turcji. Według szacunków DRV, także w 2018 roku branża poprawi swoje wyniki.

Z kolei uczestnicy ankiety przygotowanej przez portal Travel Talk mówią, że Nowy Rok przyniesie sporo zawirowań. Takiego zdania jest 56 procent z prawie 200 osób, które odpowiedziały na pytania tego serwisu branżowego. 36 procent nie ma jednoznacznej opinii na ten temat, ale szykuje się na sporo dodatkowej pracy. Tylko 8 procent uważa, że w tym sezonie będzie spokojniej, bo takie sytuacje jak upadek Air Berlin nie zdarzają się każdego roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży kończą się oferty, ale nie kolejki

Niskie ceny wycieczek spowodowały, że pierwszy tydzień września stał w biurach podróży pod znakiem ...

Flixbus w rowie, 16 rannych

W północnych Niemczech w wypadku autokaru rannych zostało 16 osób, z czego sześć – ...

Esky: Cel – więcej Ameryki Południowej, USA i Europy

Internetowy agent turystyczny eSky wypracował w 2017 roku prawie 135 milionów złotych przychodów i ...

Hotelarze do EgyptAir: Przeceńcie bilety do Szarmu

Egipska branża turystyczna domaga się od EgyptAir obniżenia o połowę ceny biletu lotniczego z ...

Czerwiec nie poprawił humoru niemieckim agentom

O 5,4 procent spadły przychody niemieckich agentów w czerwcu tego roku w porównaniu z ...

Ryanair poleci z Wrocławia nad Morze Czarne

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś nowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska – od sezonu zimowego ...