TSS ma pomysł, jak poprawić płynność finansową agentów

Prezes TSS Manuel Molina przedstawił nowe rozwiązanie podczas kongresu. Fot TSS

Kooperatywa gromadząca agentów turystycznych, TSS, przygotowała dla swoich członków „bonus płynnościowy”. Chodzi o dodatkowe pieniądze, które można uzyskać od wybranych partnerów i touroperatorów.

Prezes TSS Manuel Molina przedstawił nowe rozwiązanie podczas ostatniego kongresu, który odbył się w formie cyfrowej. Ale najpierw opowiedział, jak udało się zwrócić uwagę rządzących na sytuację branży – relacjonuje niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Chodzi m.in. o organizowanie demonstracji na ulicach. – Agenci pokazali, że są prawdziwymi wojownikami, nawet teraz, kiedy sytuacja jest dla nich wyniszczająca – ocenił Molina.

CZYTAJ TEŻ: Niemieccy agenci mają 10 żądań wobec touroperatorów

Jego zdaniem branża została utrzymana sztucznie przy życiu przez wprowadzenie dopłat do skróconego czasu pracy, wsparcie pomostowe, pożyczki i dodatkowe fundusze. Przedsiębiorcom zależy jednak przede wszystkim, by wrócić do pracy, i żeby klienci znów zaczęli podróżować.

Teraz ważne jest, by zapewnić im dodatkowe źródła przychodów. W tym TSS chce im pomagać, dlatego stworzył pakiet obejmujący dodatkowe wynagrodzenie od touroperatorów, kierunków i usługodawców. Mowa o bonusie prowizyjnym w wysokości 3 procent wynegocjowanym z niektórymi biurami podróży. Pieniądze będą wypłacane 15 dnia każdego miesiąca następującego po sprzedaniu usługi – ma to poprawić płynność finansową biur.

Inne rozwiązania, o których pisze z kolei portal Touristik Aktuell, zakładają wypłacenie dodatkowego wynagrodzenia na koniec roku. Chodzi o dopłaty do wspólnych akcji marketingowych z touroperatorami i krajami. Zdaniem Moliny, z tej opcji agenci do tej pory rzadko korzystali. – Pieniądze są, trzeba tylko zacząć działać – przypomniał.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Morze Kaspijskie kusi rosyjskich armatorów

Rosjanie chcą uruchomić rejsy po Morzu Kaspijskim. Liczą, że na wycieczki luksusowymi statkami zdecydują ...

Roczna karta turystyczna SIC – kompleksowa ochrona dla aktywnych

Na obozie, kolonii za granicą, czy na wyjeździe studenckim, wiele może się wydarzyć. Zakładamy ...

Traveldata: Ferie drożeją drastycznie

Po symbolicznych spadkach o 1, 5, 12 i 29 złotych, w ostatnim tygodniu średnia ...

Na Lotnisku Chopina rośnie ruch międzynarodowy

W styczniu Lotnisko Chopina obsłużyło 1,12 miliona pasażerów, czyli o ponad 16 procent więcej ...

Odwołany lot

Na tablicy odlotów zamiast numeru bramki widnieje komunikat „CANCELLED”. Uważnie się temu przyglądasz i ...

Policja przeszukała berliński jarmark świąteczny

Niemiecka policja wkroczyła wczoraj na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości ...