DER Touristik redukuje zespół. Pracę straci też kadra

Fot. DER Touristik

DER Touristik przeorganizuje swój dział touroperatorski w Niemczech, co oznacza między innymi zwolnienie 253 osób. Chodzi o to, by stanowiska się nie dublowały, a zarządzanie przebiegało sprawniej. Ma być też bardziej cyfrowo.

DER Touristik zmniejsza liczbę pracowników – podaje niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Celem jest odchudzenie firmy, dzięki czemu zarządzanie ma być sprawniejsze. Koncern redukuje dublujące się stanowiska, tylko wśród samej kadry zarządzającej o 14 miejsc pracy, w sumie zwolni 253 osób, co odpowiada 17 procentom liczby zatrudnionych.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik: Pobieramy opłatę za obsługę

Firma informuje, że przede wszystkim chciałaby, aby pracownicy sami zdecydowali o odejściu. Otrzymają za to należącą się im odprawę. – Z przykrością będziemy musieli pożegnać się z tak wieloma zaufanymi i cenionymi pracownikami, niestety z powodu ograniczeń podróży wynikających z pandemii koronawirusa nie mamy innego wyjścia – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester.

Mimo że wiele osób chce wyjeżdżać, koncern szacuje, że w przyszłym roku rynek turystyczny jeszcze się całkowicie nie odrodzi. Koncern ma w przyszłości jeszcze w większym stopniu korzystać z rozwiązań cyfrowych, więcej informacji na ten temat na razie nie podaje. Wiadomo natomiast, że dział touroperatorski w całości przejmie odpowiedzialność za ofertę wyjazdową. DER Touristik ma dwie centrale – we Frankfurcie i w Kolonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z rodzinną aplikacją po Warszawie

„Tup Tup po Warszawie” to pierwsza aplikacja mobilna, która uczy dzieci historii Warszawy, opowiada ...

Magda Plutecka na pokładzie Sun & Funa

Była rzeczniczka prasowa Neckermanna Magda Plutecka została w biurze podróży Sun & Fun menedżerem ...

Hongkong zakazuje turystyki i myśli nad prohibicją w barach

Hongkong zdecydował o wprowadzeniu zakazu przyjazdu turystów i ruchu pasażerów tranzytowych. Rozważa także prohibicję ...

Jest umowa na budynki dla służb lotniskowych w Radomiu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało dziś z firmą Anna-Bud umowę na budowę budynku administracyjnego ...

Rainbow daje rabat klientom Net Holiday

Każdy kto kupił wyjazd na lato w biurze podróży Net Holiday dostanie specjalną zniżkę ...

Turyści wcześniej pomyśleli o majówce

3 dni urlopu i 9 dni wolnego – układ wolnych dni w kalendarzu spowodował, ...