Zmiany w kierownictwie Wakacje.pl. Odchodzi Ozga, przychodzi Zych

Krzysztof Zych awansował w spółce, w której pracuje od 2018 roku. Fot. materiały prasowe Wakacje.pl

Z zarządu największego agenta turystycznego w Polsce, Wakacje.pl, odchodzi Damian Ozga, który kierował dotąd departamentem produktu i sieci stacjonarnej. Na stanowisko wiceprezesa od sprzedaży awansuje Krzysztof Zych. Nowego wiceprezesa od produktu firma planuje zatrudnić do końca czerwca.

Na szczytach Wakacje.pl duże zmiany organizacyjne. Z zarządu odchodzi Damian Ozga, który odpowiadał za produkt i za rozwój sieci franczyzowej. Ozga stworzył wcześniej sieć agencji turystycznych My Travel. Firmę sprzedał w 2018 roku Wakacjom.pl, jednocześnie wszedł do władz tej spółki. Jak czytamy w komunikacie firmy, odejście Ozgi z zespołu zarządzającego jest wynikiem umowy jaką zawarto z nim w maju 2018 roku, kiedy Wakacje.pl przejęły My Travel.

WIĘCEJ: Damian Ozga: Udowodnię, że Wakacje.pl zrobiły dobry zakup

„Ozga jako przedsiębiorca jest zaangażowany kapitałowo w inne biznesy (jest m.in. właścicielem sieci sal do ćwiczeń fitness – red.), które w tak wyjątkowym czasie wymagają większej aktywności operacyjnej. Tym samym ustępuje ze stanowiska wiceprezesa” – czytamy w komunikacie Wakacje.pl.

Ozga na czele Parklotu

Damian Ozga. Fot. materiały prasowe

Ozga nie rozstaje się jednak zupełnie z Wakacje.pl, pozostaje prezesem należącej do Wakacje.pl spółki Parklot. Parklot zajmuje się sprzedażą miejsc na parkingach przy lotniskach w Polsce, Czechach i Niemczech. Ozga będzie miał za zadanie rozwinąć jej działalność w Polsce i na nowych rynkach zagranicznych.

– Przed nami wyzwania związane z wyjściem z kryzysu i ambitne plany dla sieci stacjonarnej, która ma wracać do normalności szybciej niż pozostała część rynku – – mówi cytowany w komunikacie prezes Wakacje.pl Dariusz Górzny. – Zamierzamy też przeprowadzić ofensywę w zakresie naszej oferty produktowej. Oba te obszary wymagają od nas szczególnej uwagi, dlatego w związku z ustąpieniem Damiana Ozgi ze stanowiska podjąłem decyzję o rozdzieleniu odpowiedzialności za każdy z nich.

– Kierowanie przez Damiana produktem i siecią stacjonarną przypadło na niezwykle trudny okres, kiedy rozwinięcie skrzydeł organizacji obiektywnie nie było możliwe. Niemniej jego doświadczenie i kompetencje istotnie wpłynęły na to, jak spółka przez ten okres przeszła. Jak poradziła sobie z uporządkowaniem portfolio, struktury i wyznaczenia strategicznych kierunków natarcia. Cieszę się na dalszą bezpośrednią współpracę z Damianem w ramach Parklotu i jestem przekonany, że jeszcze nie raz zaskoczy on pozytywnie rynek – dodaje Górzny.

CZYTAJ TEŻ: Itaka odracza agentom zwrot nadpłaconych prowizji

– Czas spędzony w Wakacje.pl był dla mnie bardzo owocny – mówi Damian Ozga. – Stworzenie synergii i efektywności trzech marek (Wakacje.pl oprócz przejęcia w 2018 roku sieci My Travel, kupiło jeszcze drugą sieć, Wakacyjny Świat – red.) było dla mnie doświadczeniem nowym. Wiele się przy tej okazji nauczyłem. Niezwykle cennym doświadczeniem, a zarazem sporym wyzwaniem, w zakresie zarządzania produktem było z kolei wzięcie ogromnej odpowiedzialności za zabezpieczenie organizacji produktowo. Cieszę się, że te zadania udało mi się zrealizować dobrze, o czym świadczy fakt, że powierzono mi kontynuowanie współpracy w roli prezesa Parklotu.

Zych awansuje na wiceprezesa ds. sprzedaży

W nowej strukturze Wakacje.pl sprzedaż online i offline będzie połączona i oddana w zarząd jednemu menedżerowi. Na to stanowisko awansował Krzysztof Zych, który do tej pory, w randze członka zespołu zarządzającego, był odpowiedzialny za sprzedaż online.

Zych pokieruje łącznie niemal 200-osobowym zespołem departamentu sprzedaży i sieci stacjonarnej oraz siecią ponad 300 salonów sprzedaży.

– Skupiając w jednym departamencie sprzedaż online i offline będziemy mogli efektywnie realizować strategię omnichannel, która stawia klienta w centrum uwagi, niezależnie od miejsca, w którym finalizuje transakcje – zapowiada Zych, cytowany w komunikacie.

Zych związany jest z Wakacje.pl od 2018 roku. „Z powodzeniem zarządza zespołami sprzedażowymi i posprzedażowym w kanale online, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży i jakości obsługi”.

ZOBACZ TEŻ: Rainbow sprzedaje już kolejną zimę. W ofercie 11 kierunków czarterowych

– Krzysztof niejednokrotnie udowodnił, że jest niezwykle skutecznym i godnym zaufania managerem, który potrafi podejmować odważne decyzje – ocenia Górzny. – Ogromnie cenię go za precyzję, dalekowzroczność i bardzo ważną umiejętność łączenia skuteczności z empatią wobec pracowników. W Wakacje.pl z powodzeniem przeprowadził proces restrukturyzacji departamentu sprzedaży, przebudowując procesy i systemy, istotnie poprawiając jakość oferowanych przez nas usług doradczych i osiągając historyczne rekordy sprzedaży. Z przyjemnością powierzam mu kolejny obszar i jestem przekonany, że stworzy synergię dwóch różnych, a równie istotnych kanałów sprzedaży.

Głównymi zadaniami stawianymi przed Zychem będzie realizacja strategii „client first” oraz budowanie przewagi sieci franczyzowej w oparciu o dane i potencjał analityczny grupy Wakacje.pl i Wirtualna Polska Holding, właściciela Wakacje.pl.

W przeszłości Zych zarządzał zespołami sprzedażowymi i produktowymi w mediach internetowych i e-commerce – Wirtualnej Polsce, Goldbach Audience i ARBOinteractive. Wykształcenie ekonomiczne zdobywał w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Szefa produktu później

Stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za produkt pozostanie nieobsadzone do końca pierwszego półrocza. W tym czasie za rozwój oferty i relacje z partnerami biznesowymi będzie odpowiadała dyrektor produktu Jolanta Kołodziejczyk, podlegająca bezpośrednio Górznemu.

– Nazwisko nowego wiceprezesa ogłoszę do końca czerwca. Jestem jednak spokojny o jakość zarządzania tym obszarem w okresie przejściowym, Jolanta jest bowiem bardzo doświadczonym i skutecznym managerem. W najbliższych miesiącach będzie realizowała w normalnym trybie naszą strategię produktową, współpracując bezpośrednio ze mną – wyjaśnia Górzny.

Spółka Wakacje.pl S.A. to największy agent turystyczny w Polsce dysponujący zarówno platformą internetową Wakacje.pl jak i siecią ponad 300 salonów własnych i franczyzowych. Obecny jest na rynku od 21 lat. W portfolio grupy są marki Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl. Od 2017 roku Wakacje.pl są częścią Wirtualna Polska Holding.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unijni ministrowie zdrowia: 10 dni kwarantanny wystarczy

10, a nie jak obecnie 14 dni, mogłaby trwać kwarantanna dla osób powracających z ...

Dyrektor PPL: Nie dam wszystkim podwyżki

– Na pewno nie spełnię żądania, żeby wszystkim pracownikom dać podwyżki – mówi dyrektor ...

BUT: Zorganizuj dziecku wakacje z pasją

Raper, mistrzyni karate, nagradzany tancerz i popularna youtuberka będą specjalnymi gośćmi nowych kolonii tematycznych ...

Poznań chce mieć park kulturowy na starówce

Powołania Parku Kulturowego Stare Miasto chce poznański samorząd. Jak przekonuje, dzięki niemu lepiej chroniony ...

Branża turystyczna: KRD straszy naszych klientów

Raport Krajowego Rejestru Długów przedstawia fałszywy obraz turystyki wyjazdowej. Ten sektor gospodarki ma się ...

Odszkodowanie za spóźniony lot i dla niemowlaka

Także niemowlęciu należy się odszkodowanie za opóźniony lot na trasie wewnątrz Unii Europejskiej, nawet ...