Itaka uroczyście przyjęła pierwszych litewskich pasażerów

materiały prasowe

Ponad 350 klientów biura podróże Itaka Lietuva (Itaka Litwa) wyleciało na wakacje z Wilna do Grecji. Na lotnisku czekały na nich greckie atrakcje

Jak informuje Itaka, na początku maja z Wilna wystartowały pierwsze samoloty z klientami Itaka Lietuva do Grecji.

Inauguracja lotów nowego biura podróży na rynku litewskim miała uroczystą oprawę. Pierwszy, 2 maja, wystartował samolot na Kretę. Przedstawiciel Międzynarodowego portu lotniczego w Wilnie Marius Gelzinis wygłosił przemówienie gratulacyjne. A dyrektor generalny Itaki Lietuva Dominik Miłowski przypomniał, że Itaka, działająca w Polsce od roku 1989, ma silną pozycję na rynku turystycznym w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwszy wylot z Wilna jest zaakcentowaniem rozpoczęcia operacji lotniczych jej spółki litewskiej.

W części artystycznej iluzjonista Mantas Wizard, jak donosi biuro podróży w komunikacie, oczarował publiczność magią, a greccy tancerze z Greek Society „stworzyli autentyczny, grecki nastrój”. Klienci Itaki zgromadzeni na lotnisku mieli także okazję nauczyć się kroków tańca sirtaki, czyli popularnej zorby, pod okiem choreografa Jurijusa Smoriginasa.

Trzy dni później greckie pożegnanie czekało także 189 klientów Itaki Lietuva, którzy wybrali się z biurem podróży na Korfu.

Na pokładach samolotów pasażerowie obu lotów degustowali oryginalne greckie produkty – wino retsina i tradycyjne ciasto z logiem ItakiLietuva oraz wzięli udział w konkursie na selfie, w którym główną nagrodą były wczasy dla dwóch osób do wybranej miejsca z oferty Itaka Lietuva na sezon zimowy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates znów latają z Warszawy

Pierwszy od marca samolot pasażerski linii lotniczych Emirates wylądował dziś na Lotnisku Chopina w ...

Riu wycofuje się z Turcji

Hiszpańska sieć hoteli Riu, w której udziały ma też Grupa TUI, wycofuje się z ...

POT: Studenci Erasmusa pomogą w promocji Polski

POT rozpoczyna konkurs „Discover Poland with your mates – Erasmus” dla obcokrajowców studiujących w ...

Zima na Lotnisku Chopina: Czarterem do kurortu

W sezonie zimowym z największego polskiego lotniska będzie można polecieć między innymi do Dubaju, ...

Szybką koleją do Bratysławy, Pragi i Budapesztu

Fundusze przeznaczone na budowę Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) ułatwią lepsze skomunikowanie państw Grupy Wyszehradzkiej ...

Co czwarty hotel z błędną ofertą w sieci

Co czwarta oferta hotelowa prezentowana przez internetowe agencje turystyczne jest błędna – wynika z ...