TUI: Wakacje dla Holendrów pod specjalnym nadzorem

Fot. Bloomberg

Szukamy chętnych do spędzenia tygodniowych wakacji testowych na Gran Canarii — ogłosiła holenderska spółka z grupy TUI, TUI Netherlands.

Chętni mogą się rejestrować na stronie TUI od poniedziałku, 19 kwietnia. Zgłosić się może każdy w wieku od 18 do 70 lat. W późniejszym terminie zostanie podana cena wyjazdu, jego dokładne daty (początek maja) i lotnisko,z którego planowany jest wylot.

TUI organizuje wyjazd wspólnie z linią lotniczą Corendon. Przy projekcie współpracuje też z rządem holenderskim. Chodzi o przekonanie opinii publicznej, że po długim lockdownie, w czasach niewygasłej jeszcze pandemii, można zapewnić turystom bezpieczne wakacje.

To drugi taki europejski eksperyment. Pierwsza grupa poleciała kilka dni temu z Holandii na tygodniowy wypoczynek na Rodos. Wybrano ją z 21 tysięcy chętnych.

Wyjazd na Gran Canarię potrwa 8 dni, podczas których klienci TUI będą zakwaterowani w pięciogwiazdkowym hotelu RIU Gran Canaria z all inclusive. Wszyscy muszą zobowiązać się, że podczas podróży i na miejscu będą przestrzegać reżimu sanitarnego, nosić maseczki i zachowywać dystans od innych ludzi wszędzie, gdzie jest to wymagane.

CZYTAJ TEŻ: Grupa TUI koryguje w dół letni plan wyjazdów. Przez pandemię

Nie będą za to mieli żadnych ograniczeń w poruszaniu się po wyspie (uczestnicy wycieczki na Rodos nie mieli prawa wychodzenia poza hotel).

— Nie mamy wątpliwości, że wyjazdy z nami są bezpieczne – mówi dyrektor generalny TUI Netherlands Arjan Kers. – Chęć wyjazdu w tym roku na wakacje rośnie z każdym dniem. Chcemy spróbować, czy w obecnych warunkach możliwy jest swobodny wypoczynek.

W eksperymencie może wziąć udział 180 chętnych. Połowa z nich będzie gośćmi TUI, połowa Corendona. TUI jest odpowiedzialny za to, że wszyscy pasażerowie na pokładzie samolotu zostali wcześniej przetestowani na koronawirusa. Kryteria doboru pasażerów, mają zapewnić, że będą oni różnorodni – ze względu na wiek i płeć.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. Chcą podróżować

Prawie połowa Polaków planuje w najbliższym czasie podróż koleją, a 40 procent zamierza zatrzymać ...

Po 8 czerwca Polacy wjadą do Niemiec bez testów i kwarantanny

Niemcy skreślą Polskę z listy obszarów podwyższonego ryzyka epidemicznego. Nie oznacza to jednak, że ...

Psia terapia na mediolańskich lotniskach

Na mediolańskich lotniskach Malpensa i Linate wytresowane psy umilają pasażerom czas oczekiwania. Można się ...

Hays Travel bierze sklepy Thomasa Cooka

555 salonów Thomasa Cooka przejął agent turystyczny Hays Travel. Dzięki temu będzie miał największą ...

AccorHotels niezadowolony z wyników portalu

AccorHotels chciał stworzyć portal konkurujący z największymi sprzedawcami miejsc hotelowych na świecie. Po dwóch ...

Miłośnicy górskich wędrówek szybciej znajdą odpowiedni nocleg

Nowa platforma internetowa wander-hotels.info to miejsce, w którym amatorzy trekkingu mogą znaleźć zakwaterowanie w ...