Młodzi lubią korzystać z tradycyjnych sklepów

AFP

Co prawda młodzi ludzie z Pokolenia Z wyrośli na internecie, ale nie podoba im się, w jaki sposób firmy próbują pozyskać ich w sieci jako klientów. Dlatego po wycieczki chodzą do agentów turystycznych

Georg Sobczak, dyrektor agencji marketingowej Criteo na Niemcy, mówi, cytowany przez portal Reisevor9, że osoby zaliczane do Pokolenia Z nie prowadzą takiego stylu życia, jak mogłoby się wydawać. To wniosek z badania przeprowadzonego przez firmę wśród 940 osób w wieku od 16 do 24 lat ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Brazylii i Japonii.

Przedstawiciele tego pokolenia odżywiają się zdrowo, śpią dłużej, a czas wolny jest dla nich co najmniej tak samo ważny jak praca. Podróżując, kładą nacisk na poznawanie innych kultur, odkrywanie siebie i zrównoważony rozwój. Wypoczynek czy luksusowe warunki wyjazdu nie mają już takiego znaczenia. Dużą rolę w ich życiu odgrywają nowe technologie i media. Chętnie wykorzystują narzędzia takie jak wirtualna rzeczywistość, którą można pobawić się w domu.

Pokolenie Z lubi chodzić na zakupy do sklepów stacjonarnych, dotyczy to też agentów turystycznych. Zanim młodzi podróżni zarezerwują wycieczkę, radzą się swoich przyjaciół i przeglądają Instagram w poszukiwaniu miejsc, do których wyjeżdżają ich idole. Ponieważ wyjątkowość ma dla nich znaczenie, są otwarci na nowe kierunki i koncepty marketingowe.

Zakupy w sieci klientom z Pokolenia Z nie dają satysfakcji, nie podoba im język stosowany przez firmy, poza tym oczekują ofert, które bardzo dokładnie spełniają ich oczekiwania. Jako konsumenci zwracają uwagę na wystrój punktów handlowych, cenią sobie możliwość kontaktowania się z doradcami nie tylko osobiście, ale też przez stronę internetową, aplikację czy media społecznościowe. W procesie zakupowym chętnie korzystają z tych kanałów komunikacji niemal jednocześnie. Żeby do nich dotrzeć trzeba więc nauczyć się je łączyć.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Neckermann Polska odwołuje część wylotów

Biuro podróży Neckermann Polska „mając na uwadze dobro klientów” odwołuje wszystkie środowe wyloty i ...

Travelplanet.pl: Egzotyka popularna, bo tania

O 30 procent więcej klientów niż rok temu zarezerwowało egzotyczne wyjazdy na najbliższy sezon ...

Nowa strategia LOT-u: Więcej portów przesiadkowych, pasażerów i pracowników

LOT pracuje nad planem rozwoju na lata 2020-2027. Wszystko wskazuje, że obecna strategia zostanie ...

Brytyjskie biura podróży tną ceny

Nawet ponad 50 procent sięgają przeceny wyjazdów na sierpień u brytyjskich touroperatorów, takich jak ...

Brytyjscy agenci nie boją się PUNPUT-a

Model agencyjny w Wielkiej Brytanii zmienia się, a coraz więcej biur staje się podmiotami ...

Brytyjskie MSZ: Uważajcie na jarmarkach

Szwedzkie i szwajcarskie jarmarki bożonarodzeniowe mogą być potencjalnym celem ataku terrorystów – uważa brytyjskie ...