FTI zakończył rok 16-procentowym wzrostem

Materiały promocyjne

Od nowego sezonu letniego klienci FTI będą mogli wypoczywać w Egipcie nad Morzem Śródziemnym. Nowością będzie też półwysep Çeşme w Turcji i Kefalonia w Grecji. A z egzotycznych kierunków – Gambia i Santa Clara na Kubie

Touroperator podsumował miniony rok obrotowy, który zakończył się wzrostem o około 16 procent zarówno po stronie przychodów, jak i liczby klientów. Zmiany na plus, liczone dwucyfrowo, dotyczyły sprzedaży w stacjonarnej i internetowej sieci dystrybucji – informuje Dietmar Gunz, prezes Grupy FTI. Łączny obrót wszystkich spółek należących do koncernu za okres od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku wyniósł 3,6 miliarda euro.

Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się wakacje w Egipcie i w Turcji, w grupie dalekich krajów zwycięzcami były kraje Ameryki Południowej i Tajlandia. Także perspektywy na nadchodzący rok są dobre, a jak mówi dyrektor zarządzający Ralph Schiller, moda na wczesną rezerwację powróciła. Przychody z przedsprzedaży na sezon Zima 2018/2019 i Lato 2019 są większe od zeszłorocznych, a zmiany wyrażane są dwucyfrowo.

Szefowie FTI podkreślają też, że mimo wzrostu kosztów, na przykład stawek hotelowych w Egipcie, udało się utrzymać ceny na przyszły rok na dotychczasowym poziomie.

Program na Lato 2019 będzie pełen nowości, a jedną z nich jest poszerzenie oferty wypoczynkowej w Egipcie. Z FTI można będzie spędzić wakacje w całym kraju – od Marsa Matruh na południu do Aleksandrii nad Morzem Śródziemnym. Do tej pory wypoczywali tam przede wszystkim Egipcjanie. Organizator zachęca do odkrywania nieznanych kurortów i spędzenia wakacji w luksusowych hotelach, które się tam znajdują.

Oferta do Egiptu będzie poszerzona także o dodatkowe rejsy wewnątrz kraju z lotniska w El Gounie. Od Lata 2019 samoloty będą latać dwa razy dziennie do Luksoru i trzy razy dziennie do Kairu.

Nowości w ofercie dotyczą też innych kierunków, między innymi Turcji, gdzie FTI zaproponuje wypoczynek w mieście Alaçati na półwyspie Çeşme. To miejsce jest na razie mało znane na niemieckim rynku.

Wśród europejskich regionów wprowadzonych po raz pierwszy do oferty znalazła się grecka Kefalonia, a na dalekich trasach Santa Clara na Kubie i Gambia w Afryce.

Zmiany dotyczą też warunków rezygnacji, w przypadku oferty z dojazdem własnym od wyjazdu będzie można odstąpić bezkosztowo do dwóch tygodni przed terminem rozpoczęcia wakacji (dotyczy prawie wszystkich hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Holandii). Klienci i agenci mogą też zapisać się na powiadomienia o nowościach przez WhatsApp.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska Izba Turystyki zaprasza na TT Warsaw

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw ...

Orbis zwiększa obłożenie, ceny i zyski

Po trzech kwartałach EBITDA hotelarskiej grupy wyniosła 394,9 mln złotych, co oznacza wzrost o ...

Furgalski: Megalotnisko może być za drogie

Nowe lotnisko centralne okaże się dwa razy kosztowniejsze, a jego budowa będzie trwać nie ...

Rosja surowo ukarze za lotnicze chuligaństwo

Rosyjska Duma zwiększy dziesięciokrotnie kary dla pasażerów, którzy zachowują się nieodpowiednio na pokładach samolotów. ...

Marcin Horała będzie pełnomocnikiem rządu ds. CPK

Pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała – poinformował premier Mateusz Morawiecki. ...

W Dubaju bez bikini na plażach

Na niektórych plażach w Dubaju wprowadzono ograniczenia dotyczące strojów plażowych. Na znakach wyznaczających „strefy ...