FTI zakończył rok 16-procentowym wzrostem

Materiały promocyjne

Od nowego sezonu letniego klienci FTI będą mogli wypoczywać w Egipcie nad Morzem Śródziemnym. Nowością będzie też półwysep Çeşme w Turcji i Kefalonia w Grecji. A z egzotycznych kierunków – Gambia i Santa Clara na Kubie

Touroperator podsumował miniony rok obrotowy, który zakończył się wzrostem o około 16 procent zarówno po stronie przychodów, jak i liczby klientów. Zmiany na plus, liczone dwucyfrowo, dotyczyły sprzedaży w stacjonarnej i internetowej sieci dystrybucji – informuje Dietmar Gunz, prezes Grupy FTI. Łączny obrót wszystkich spółek należących do koncernu za okres od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku wyniósł 3,6 miliarda euro.

Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się wakacje w Egipcie i w Turcji, w grupie dalekich krajów zwycięzcami były kraje Ameryki Południowej i Tajlandia. Także perspektywy na nadchodzący rok są dobre, a jak mówi dyrektor zarządzający Ralph Schiller, moda na wczesną rezerwację powróciła. Przychody z przedsprzedaży na sezon Zima 2018/2019 i Lato 2019 są większe od zeszłorocznych, a zmiany wyrażane są dwucyfrowo.

Szefowie FTI podkreślają też, że mimo wzrostu kosztów, na przykład stawek hotelowych w Egipcie, udało się utrzymać ceny na przyszły rok na dotychczasowym poziomie.

Program na Lato 2019 będzie pełen nowości, a jedną z nich jest poszerzenie oferty wypoczynkowej w Egipcie. Z FTI można będzie spędzić wakacje w całym kraju – od Marsa Matruh na południu do Aleksandrii nad Morzem Śródziemnym. Do tej pory wypoczywali tam przede wszystkim Egipcjanie. Organizator zachęca do odkrywania nieznanych kurortów i spędzenia wakacji w luksusowych hotelach, które się tam znajdują.

Oferta do Egiptu będzie poszerzona także o dodatkowe rejsy wewnątrz kraju z lotniska w El Gounie. Od Lata 2019 samoloty będą latać dwa razy dziennie do Luksoru i trzy razy dziennie do Kairu.

Nowości w ofercie dotyczą też innych kierunków, między innymi Turcji, gdzie FTI zaproponuje wypoczynek w mieście Alaçati na półwyspie Çeşme. To miejsce jest na razie mało znane na niemieckim rynku.

Wśród europejskich regionów wprowadzonych po raz pierwszy do oferty znalazła się grecka Kefalonia, a na dalekich trasach Santa Clara na Kubie i Gambia w Afryce.

Zmiany dotyczą też warunków rezygnacji, w przypadku oferty z dojazdem własnym od wyjazdu będzie można odstąpić bezkosztowo do dwóch tygodni przed terminem rozpoczęcia wakacji (dotyczy prawie wszystkich hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Holandii). Klienci i agenci mogą też zapisać się na powiadomienia o nowościach przez WhatsApp.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Właściciel British Airways z nową linią

Bezpośrednie i tanie połączenia między kontynentami ma zapewnić nowa linia lotnicza Level, tworzona przez ...

Betlej: Biura podróży przed wielką szansą

Jeśli nie wydarzy się nic niekorzystnego, w najbliższych 6 latach liczba sprzedawanych wycieczek w ...

Betlej: Biura podróży jednak rosną

Sprzedaż wycieczek w biurach podróży na ten rok urosła o 5,7 procent w stosunku ...

Lipsk: Przyjechałeś w interesach? Zapłać!

Od 1 stycznia w Lipsku obowiązywać będzie nowa opłata. Do tej pory pieniądze pobierane ...

Bułgarskie biuro podróży upadło pociągnięte przez Cooka

Zależne biznesowo od Thomasa Cooka duże bułgarskie biuro podróży Astral Holidays ogłosiło dzisiaj upadłość. ...

Bydgoszcz prosi o głosy w walce z Rzymem, Paryżem i Berlinem

To idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi – tak ...