TUI będzie firmą internetową

Bloomberg

Liczba rezerwacji zakładanych przez internet w biurach podróży należących do koncernu TUI rośnie z każdym rokiem. Tylko jeszcze w Niemczech duże znaczenie mają tradycyjni agenci turystyczni

Jak mówi prezes Grupy TUI Fritz Joussen w wywiadzie dla dziennika „Rheinische Post”, w Szwecji, Norwegii czy w Danii jego firma sprzedaje swoje oferty już tylko przez internet. – Tylko jeszcze w Niemczech duże znaczenie mają jeszcze tradycyjni agenci turystyczni. Touroperatorzy muszą podtrzymywać z nimi współpracę, chociaż taka dystrybucja jest droższa – zauważa.

Joussen podkreśla, że TUI ma być firmą cyfrową. – Liczba rezerwacji internetowych rośnie co roku o około 20 procent – zapewnia. Obecnie ponad 1,4 miliona Niemców korzysta z sekcji „Mój TUI” na stronie touroperatora. Do tego dochodzi około 150 tysięcy ofert wycieczek, rejsów łodziami, propozycji nurkowania czy zwiedzania na rowerach w 1,1 tysiącu miast, które można wyszukać na internetowej platformie Musement. Koncern kupił ją w zeszłym roku. W planach znajduje się zintegrowanie jej z aplikacją TUI.

Już dziś koncern sprzedaje w wakacyjnych miejscach 5 milionów wycieczek. Dzięki rozbudowaniu systemu może stać się największą na świecie w pełni cyfrową firmą, oferującą usługi zwiedzania i spędzania wolnego czasu. Według prezesa 21 milionów klientów koncernu rocznie to wielki potencjał – wystarczy, że na każdym firma zyska 20 euro dodatkowego przychodu. W tym segmencie marża jest o wiele większa niż ta, którą można uzyskać w wypadku klasycznych produktów touroperatorów, bo wynosi 35 procent.

Kolejnym pomysłem na przechodzenie do sprzedaży przez internet jest oferowanie klientom rezerwowania wybranego pokoju w hotelu, w którym mają odpoczywać. Już jedna trzecia gości z obiektów, w których firma testuje taką usługę korzysta z niej – ujawnia prezes. W ciągu kilku lat oferta ma być rozszerzona na wszystkie hotele należące do koncernu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greckie wyspy z niższym VAT-em z powodu uchodźców

O 30 procent niższa stawka VAT-u będzie obowiązywać do końca roku na pięciu greckich ...

Zderzenie wycieczkowców w Meksyku

Dwa duże statki wycieczkowe – oba należące do operatora Carnival Cruise Line – zderzyły ...

Zostań ekspertem od Dubaju, wygraj nagrodę

Dubai Expert Programme to nazwa aplikacji, dzięki której polscy touroperatorzy i agenci turystyczni będą ...

Bitwa nad Kabulem – na latawce

Młodzi Afgańczycy lubią na wzgórzach Kabulu puszczać latawce. Kto ładniejszy, kto wyżej. Na miejscu ...

Z Warszawy do Budapesztu w cztery godziny

Jest szansa na szybkie połączenie kolejowe Warszawy z Budapesztem. Rozmowy na ten temat prowadził ...

Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Sąd okręgowy w Düsseldorfie orzekł, że Booking.com ma prawo umieścić w umowie z hotelami ...