Jacek Socha na pokładzie Grecosa

Filip Frydrykiewicz

Jacek Socha, menedżer specjalizujący się w kontraktowaniu hoteli, a ostatnio dyrektor handlowy w Small Planet, zasilił szeregi zespołu biura podróży Grecos

Jacek Socha został szefem działu contractingu w biurze podróży Grecos. Jego zadaniem będzie kierowanie zespołem kontraktującym bazę hotelową na terenie Grecji i negocjującego umowy handlingowe z lokalnymi agentami. Chociaż w Grecosie jest kilkoro menedżerów od kontraktowania, wcześniej takiego stanowiska w tej firmie nie było, kontraktowanie i produkt podlegały bezpośrednio prezesowi Wojciechowi Skoczyńskiemu.

Socha przynosi do Grecosa dwadzieścia lat doświadczeń. Zaczynał karierę jako menedżer kontraktujący odpowiedzialny za rynek tunezyjski w Triadzie. W tym biurze podróży spędził prawie 12 lat, aż do jego końca w 2011 roku. Awansował na pozycję dyrektora produktu, któremu podlegał też contracting.

Później przez rok pracował w Eximie i dwa i pół roku spędził jako menedżer kontraktujący hotele dla koncernu Thomasa Cooka dla rynków w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a następnie jako dyrektor produktu w spółce należącej do Cooka – Neckermann Polska. Stamtąd przeszedł w 2016 roku do czarterowej linii lotniczej Small Planet. Najpierw stworzył i zarządzał projektem sprzedaży bezpośredniej biletów czarterowych. Potem został dyrektorem całej sprzedaży (head of commercial) i negocjował umowy z touroperatorami. Jednak jesienią zeszłego roku Small Planet zbankrutowała.

Czytaj też: „Jacek Socha dopełni samoloty Small Planet”.

Socha studiował (1995 – 2000) w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie na Wydziale Ekonomii, a w 2018 skończył dodatkowo w SGH studia podyplomowe na wydziale zarządzania o specjalizacji przywództwo.

– Bardzo się cieszę, że po pracy u przewoźnika czarterowego wracam do obszaru, który jest najbliższy mojemu sercu i w którym mam największe doświadczenie – mówi Socha. – Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystywać moją wiedzę i relacje z greckimi kontrahentami z wcześniejszych lat.

– Decyzja o tej współpracy z Jackiem Sochą to efekt programu wzmacniania załogi i dopasowywania struktury firmy do rosnącej skali jej działania – mówi prezes Grecosa Wojciech Skoczyński. – Chcemy lepiej spełniać oczekiwania klientów i konkurować na rynku turystycznym, dlatego stawiamy na najlepszych. A z wcześniejszej współpracy z Jackiem Sochą mam doskonałe doświadczenia i cenię jego profesjonalizm. I jeszcze jeden ważny element – w Grecosie stawiamy na ludzi, którzy dzielą naszą pasję do Grecji. Jacek to doskonałe potwierdzenie tej reguły – podsumowuje Skoczyński.

Zobacz też: „Grecos: Mamy najlepsze rodzinne hotele”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI Blue będzie sztandarową marką hotelową

Do 2020 roku na świecie będzie 100 hoteli marki TUI Blue. Strategia rozwoju sieci ...

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

Powstała polska sieć krajowych połączeń autobusowych

Ośmiu krajowych przewoźników powołało Polonus Partner, sieć krajowych połączeń do 250 miejscowości. Do dyspozycji ...

Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Powstał projekt od dawna zapowiadanego ogromnego parku rozrywki, który ma być odpowiedzią na francuski ...

Hotele butikowe Selina chcą wejść do Polski

Na początek jeden hotel otworzyć jeszcze jesienią tego roku. A w przyszłym roku mieć ...

Nowy terminal w Radomiu za rok

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło dziś przetarg na budowę terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Jak ...