Jacek Socha na pokładzie Grecosa

Filip Frydrykiewicz

Jacek Socha, menedżer specjalizujący się w kontraktowaniu hoteli, a ostatnio dyrektor handlowy w Small Planet, zasilił szeregi zespołu biura podróży Grecos

Jacek Socha został szefem działu contractingu w biurze podróży Grecos. Jego zadaniem będzie kierowanie zespołem kontraktującym bazę hotelową na terenie Grecji i negocjującego umowy handlingowe z lokalnymi agentami. Chociaż w Grecosie jest kilkoro menedżerów od kontraktowania, wcześniej takiego stanowiska w tej firmie nie było, kontraktowanie i produkt podlegały bezpośrednio prezesowi Wojciechowi Skoczyńskiemu.

Socha przynosi do Grecosa dwadzieścia lat doświadczeń. Zaczynał karierę jako menedżer kontraktujący odpowiedzialny za rynek tunezyjski w Triadzie. W tym biurze podróży spędził prawie 12 lat, aż do jego końca w 2011 roku. Awansował na pozycję dyrektora produktu, któremu podlegał też contracting.

Później przez rok pracował w Eximie i dwa i pół roku spędził jako menedżer kontraktujący hotele dla koncernu Thomasa Cooka dla rynków w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a następnie jako dyrektor produktu w spółce należącej do Cooka – Neckermann Polska. Stamtąd przeszedł w 2016 roku do czarterowej linii lotniczej Small Planet. Najpierw stworzył i zarządzał projektem sprzedaży bezpośredniej biletów czarterowych. Potem został dyrektorem całej sprzedaży (head of commercial) i negocjował umowy z touroperatorami. Jednak jesienią zeszłego roku Small Planet zbankrutowała.

Czytaj też: „Jacek Socha dopełni samoloty Small Planet”.

Socha studiował (1995 – 2000) w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie na Wydziale Ekonomii, a w 2018 skończył dodatkowo w SGH studia podyplomowe na wydziale zarządzania o specjalizacji przywództwo.

– Bardzo się cieszę, że po pracy u przewoźnika czarterowego wracam do obszaru, który jest najbliższy mojemu sercu i w którym mam największe doświadczenie – mówi Socha. – Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystywać moją wiedzę i relacje z greckimi kontrahentami z wcześniejszych lat.

– Decyzja o tej współpracy z Jackiem Sochą to efekt programu wzmacniania załogi i dopasowywania struktury firmy do rosnącej skali jej działania – mówi prezes Grecosa Wojciech Skoczyński. – Chcemy lepiej spełniać oczekiwania klientów i konkurować na rynku turystycznym, dlatego stawiamy na najlepszych. A z wcześniejszej współpracy z Jackiem Sochą mam doskonałe doświadczenia i cenię jego profesjonalizm. I jeszcze jeden ważny element – w Grecosie stawiamy na ludzi, którzy dzielą naszą pasję do Grecji. Jacek to doskonałe potwierdzenie tej reguły – podsumowuje Skoczyński.

Zobacz też: „Grecos: Mamy najlepsze rodzinne hotele”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Smakowity Meksyk na talerzu

Tradycyjne i nowoczesne, bazujące na szarańczy albo na wyrafinowanych mieszankach przypraw. Takie są meksykańskie ...

Rynek Galicyjski popularny jak nigdy dotąd

Prawie 150 tysięcy ludzi odwiedziło w tym roku Rynek Galicyjski w Muzeum Budownictwa Ludowego ...

We wrześniu ponad 24 milionów pasażerów kolei

Z usług polskich kolei we wrześniu tego roku skorzystało 24,1 mln pasażerów. To o ...

Travelist świętuje szóste urodziny

Przez sześć lat działalności serwis rezerwacyjny Travelist.pl zdobył ponad 5 milionów użytkowników i miejsce ...

Wyspy Kanaryjskie chcą dopłacać do lotów z Polski

Władze Wysp Kanaryjskich ogłosiły listę 20 nowych połączeń lotniczych, które chciałyby zasilić dopłatami. Wśród ...

Niemiecki TUI wstrzymuje program na dłużej i skraca czas pracy

Choć TUI Deutschland odwołał wycieczki do 23 kwietnia, jego samoloty jeszcze latają, by ściągnąć ...