Szef koncernu TUI z wizytą u agentów

Bloomberg

– Chcemy i będziemy dalej wspólnie się rozwijać – zapewniał prezes Grupy TUI Fritz Joussen w czasie spotkania z wakacyjnymi doradcami, których odwiedził w początkach kwietnia

Pierwszym przystankiem na trasie było niezależne biuro agencyjne w Speldorfie – donosi portal Travel Talk. Właścicielka Andrea Fleck wyjaśniała Joussenowi, że agentom udaje im się sprzedawać wiele wycieczek dzięki temu, że kładą nacisk na emocje. Nie obyło się bez dyskusji na temat kanałów dystrybucji (w Niemczech agenci nadal pełnią istotną rolę). – Nie jestem przeciwny biurom agencyjnym. Wręcz przeciwnie. Dla nas ważne jest, żebyśmy byli tam, gdzie są obecni nasi klienci – podkreślał prezes TUI.

Czytaj też: „TUI uspokaja niemieckich agentów”.

Kolejnym punktem programu była wizyta w TUI Reise Center w Duisburgu. Także tam Joussen usiadł za biurkiem z pracownikami, którzy pokazali mu techniki sprzedaży, opowiedzieli o usługach dodatkowych i elastycznych godzinach pracy. Ze swoimi pracownikami prezes rozmawiał też, jak będzie wyglądać biuro podróży przyszłości i co daje bezpośredni i osobisty kontakt z klientami. – To świetnie, że mieliśmy okazję porozmawiać bezpośrednio z panem Joussenem, myślę, że przekazaliśmy mu najważniejsze sprawy – mówił cytowany przez portal kierownik biura Michael Assmann.

Joussen odwiedzał biura w ramach tzw. projektu back-to-the-floor, który zakłada, że menedżerowie najwyższego szczebla odwiedzają co jakiś czas biura sprzedaży, żeby uzyskać z pierwszej ręki informacje o pracy sieci dystrybucji. To dla nich okazja, by dowiedzieć się, czego oczekują turyści, i jakie propozycje poprawy sposobów pracy mogą mieć wakacyjni doradcy. Podobne odwiedziny miały już miejsce. W ramach projektu przez kilka dni za biurkiem sprzedawcy zasiadał też prezes TUI Deutschland Marek Andryszak.

Czytaj też: „Andryszak chce więcej sprzedawać przez internet”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Magda Plutecka opuszcza Neckermanna

Biuro podróży Neckermann zrezygnowało z utrzymywania etatu rzecznika prasowego. Z firmy odeszła wieloletnia rzeczniczka ...

Ponad milion pasażerów Ellinaira do Grecji

Greckie linie lotnicze Ellinair przewidują, że przewiozą w tym roku 1,06 miliona pasażerów, o ...

Sezon na narty? Sprawdź, w jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie

Podróże to przyjemny czas, który poświęcamy na odkrywanie nowych miejsc, zmianę otoczenia i odprężenie ...

Węgrzy mają plan, jak wejść do pierwszej turystycznej piątki w Europie

27,7 miliona nocy spędzili w zeszłym roku turyści na Węgrzech. To o 7 procent ...

Chińskie piosenkarki w polskich Tatrach

Ponad 140 osób chińskiej ekipy telewizyjnej zjechało do Zakopanego, żeby nakręcić odcinek reality show ...

Eurowings tworzy platformę dla turystów

40 milionów klientów chce obsługiwać Eurowings przez swoją nową spółkę internetową Eurowings, tania linia ...