Szef koncernu TUI z wizytą u agentów

Bloomberg

– Chcemy i będziemy dalej wspólnie się rozwijać – zapewniał prezes Grupy TUI Fritz Joussen w czasie spotkania z wakacyjnymi doradcami, których odwiedził w początkach kwietnia

Pierwszym przystankiem na trasie było niezależne biuro agencyjne w Speldorfie – donosi portal Travel Talk. Właścicielka Andrea Fleck wyjaśniała Joussenowi, że agentom udaje im się sprzedawać wiele wycieczek dzięki temu, że kładą nacisk na emocje. Nie obyło się bez dyskusji na temat kanałów dystrybucji (w Niemczech agenci nadal pełnią istotną rolę). – Nie jestem przeciwny biurom agencyjnym. Wręcz przeciwnie. Dla nas ważne jest, żebyśmy byli tam, gdzie są obecni nasi klienci – podkreślał prezes TUI.

Czytaj też: „TUI uspokaja niemieckich agentów”.

Kolejnym punktem programu była wizyta w TUI Reise Center w Duisburgu. Także tam Joussen usiadł za biurkiem z pracownikami, którzy pokazali mu techniki sprzedaży, opowiedzieli o usługach dodatkowych i elastycznych godzinach pracy. Ze swoimi pracownikami prezes rozmawiał też, jak będzie wyglądać biuro podróży przyszłości i co daje bezpośredni i osobisty kontakt z klientami. – To świetnie, że mieliśmy okazję porozmawiać bezpośrednio z panem Joussenem, myślę, że przekazaliśmy mu najważniejsze sprawy – mówił cytowany przez portal kierownik biura Michael Assmann.

Joussen odwiedzał biura w ramach tzw. projektu back-to-the-floor, który zakłada, że menedżerowie najwyższego szczebla odwiedzają co jakiś czas biura sprzedaży, żeby uzyskać z pierwszej ręki informacje o pracy sieci dystrybucji. To dla nich okazja, by dowiedzieć się, czego oczekują turyści, i jakie propozycje poprawy sposobów pracy mogą mieć wakacyjni doradcy. Podobne odwiedziny miały już miejsce. W ramach projektu przez kilka dni za biurkiem sprzedawcy zasiadał też prezes TUI Deutschland Marek Andryszak.

Czytaj też: „Andryszak chce więcej sprzedawać przez internet”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI Deutschland zaostrza kary za rezygnację z wylotu

Z 25 do 40 procent wzrosną w niemieckim TUI koszty rezygnacji z wyjazdów lotniczych. ...

Na narty z Ostalską i Majdą (d. Neckermann)

Ski Travel – pod tą nazwą pracownicy upadłego biura podróży Neckermann Polska, Dorota Ostalska ...

Betlej: Czy otrzeźwienie przyjdzie z Węgier?

Rządzący zamiast fundować opinii publicznej debaty ideologiczne, powinni wyjaśnić, jak zamierzają kierować gospodarką, żeby ...

Grecja ma nowe kategorie dla pokojów na wynajem

Z czterech do pięciu rozszerzyło ministerstwo turystyki Grecji system kategoryzacji pokojów do wynajęcia, informują ...

Logos Travel: Kierunek wschód

Zachwycająca przyroda, przyjaźni ludzie, niezadeptane szlaki – tak wygląda syberyjska część Rosji. I z ...

Powstaje nowa marka hoteli – R.evo jak rewolucja

Ma być „przyjaźnie jak w domu, ekscytująco jak w hotelu, niezobowiązująco jak w pensjonacie, ...