„Nie” dla męczenia zwierząt – biuro podróży wyrzuca z programu wątpliwe pokazy

Brytyjski touroperator EasyJet Holidays zaprezentował strategię dotyczącą oferowania wycieczek i atrakcji turystycznych. Sprzeciwia się pokazom naruszającym dobrostan zwierząt, usuwa je więc z programu.

Publikacja: 21.03.2024 00:19

Tresowane orki są atrakcją turystyczną Loro Parque'u na Teneryfie

Tresowane orki są atrakcją turystyczną Loro Parque'u na Teneryfie

Foto: Filip Frydrykiewicz

Firma kierowała się przy ustanawianiu zasad wytycznymi organizacji branżowej ABTA (odpowiednik Polskiej Izby Turystyki), która z kolei opracowała program we współpracy z kilkoma instytucjami, w tym ze Światową Organizacją Ochrony Zwierząt - czytamy w komunikacie. Organizator ma również ściśle współpracować z hotelarzami, by ich edukować w kwestiach związanych z dobrostanem zwierząt.

O jakie atrakcje chodzi? Na przykład o wizyty w ogrodach zoologicznych, parkach morskich, w miejscach, gdzie organizowane są występy zwierząt, przejażdżki i wydarzenia sportowe z ich udziałem.

Czytaj więcej

Agenci turystyczni powinni zadbać o słonie

Nie marnować jedzenia, nie dręczyć zwierząt

To kolejna inicjatywa wpisująca się w politykę zrównoważonego rozwoju – poprzednie obejmują walkę z marnotrawieniem żywności w hotelach, wsparcie obiektów w zakresie szkoleń z ekologicznego podejścia do biznesu, realizację transferów pojazdami z napędem elektrycznym i oferowanie mniej znanych miejsc docelowych.

Firma nawiązała także współpracę z UN Tourism (dawniej UNWTO), aby pomóc w opracowaniu pierwszych ram środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) dla przedsiębiorstw turystycznych, co obejmuje wsparcie przy tworzeniu narzędzi, służących lepszemu monitorowaniu wpływu turystyki na środowisko.

Zrównoważone podróże ważne dla turystów

- Jako jeden z największych touroperatorów chcemy być liderem w branży w zakresie odpowiedzialnego podróżowania – mówi cytowany w komunikacie dyrektor operacyjny easyJet Holidays Matt Callaghan. - Z naszych badań wynika, że zrównoważone podróże są ważne dla klientów – dodaje.

Podkreśla, że firma chce się angażować na rzecz ochrony przyrody w miejscach, do których oferuje wyjazdy, nie będzie też promować tych form rozrywki, które oznaczają cierpienie dla zwierząt.

Czytaj więcej

W których krajach Europejczyk poczuje się jak milioner, a w których, jak biedak?

- Dzięki tej zdecydowanej i ambitnej polityce w zakresie ochrony zwierząt EasyJet Holidays naprawdę przyczynia się do poprawy sytuacji zwierząt – uważa menedżerka ds. kampanii na rzecz dzikiej przyrody w World Animal Protection UK Katheryn Wise. – Od samego początku biuro jasno dawało do zrozumienia, że stara się oferować klientom odpowiedzialną formę podróżowania, przyjazną dzikiej przyrodzie. Dzięki wspólnej pracy i takiemu zaangażowaniu możemy naprawdę oczekiwać trwałych zmian w sytuacji dzikich zwierząt na całym świecie – dodaje.

Biura Podróży
Z Eximem na Tahiti i Bora Bora – nowość w ofercie touroperatora
Biura Podróży
Spór Itaki z Wakacje.pl: Kiedy integracja systemów rezerwacyjnych?
Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów