TripAdvisor pokaże tylko oficjalną kategorię hoteli

TripAdvisor poinformował, że w 18 krajach europejskich będzie pokazywał tylko oficjalną kategoryzację hoteli nadaną przez międzynarodową organizację Hotelstars Union.

Publikacja: 19.07.2022 06:58

TripAdvisor pokaże tylko oficjalną kategorię hoteli

Foto: Adobe Stock

TripAdvisor jest jedną z największych internetowych platform informacyjnych dla podróżnych z opiniami o hotelach na świecie. Zapowiedział właśnie, że w odniesieniu do obiektów w 18 krajach europejskich pokazywać będzie wyłącznie liczbę gwiazdek nadanych tym obiektom przez Hotelstars Union.

Hotelstars Union zrzesza około 22 tysięcy obiektów zakwaterowania w Austrii, Azerbejdżanie, Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Gruzji, Niemczech, na Węgrzech, Łotwie, w Liechtensteinie, na Litwie, w Luksemburgu, na Malcie, w Holandii, Słowenii, Szwecji i Szwajcarii.

Dotąd hotele były oceniane według „Rankingu podróżnych” lub „Najwyższej oceny”. Ten system klasyfikacji opiera się na opiniach użytkowników TripAdvisora. Wyniki są uszeregowane na podstawie „wskaźnika popularności”, który bierze pod uwagę jakość, aktualność i liczbę recenzji zamieszczanych na platformie.

Czytaj więcej

Tripadvisor walczy o wiarygodność - 2 miliony usuniętych opinii

- To duży krok w kierunku umożliwienia podróżnym wyboru zakwaterowania według przejrzystych zasad - mówi prezes Hotelstars Union Markus Luthe. - Proces weryfikacji standardu rozpoczął się w czerwcu 2022 roku, a użytkownicy TripAdvisora mogą mieć pewność, że wystawione gwiazdki zostały przyznane przez instytucję należącą do Hotelstars Union po sprawdzeniu na miejscu zgodnie ze zunifikowanymi kryteriami.

Hotelstars Union to europejska organizacja, której celem jest ujednolicenie klasyfikacji obiektów noclegowych na bazie wspólnych kryteriów i procedur. Dzięki temu gościom łatwiej jest ocenić jakość zakwaterowania już na etapie planowania podróży.

Hotele
IGHP: Hotelarze zadowoleni z czerwca. „Satysfakcjonujący poziom obłożenia”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Rząd Izraela pomaga turystyce szukać pracowników. Stworzył stronę z ogłoszeniami
Biura Podróży
Ranking globalnych agentów turystycznych. Booking pokonał Expedię
Hotele
W Attyce powstanie od zera ogromny luksusowy kompleks turystyczny
Transport
Lotnicze bilety grozy. Przewoźnicy testują, ile klient może zapłacić