Pierwsze loty maja się odbyć wiosna 2023 roku. Obiekt ma powierzchnię 30 tysięcy metrów kwadratowych. Docelowo może funkcjonować w nim 30 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Terminal będzie przygotowany na przyjęcie do 3 milionów pasażerów rocznie.
W terminalu jest też zaplanowana strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi oraz strefa edukacyjno-rozrywkowa. "Będzie to miejsce doskonałe do spędzania czasu zarówno dla osób podróżujących, jak i odwiedzających. Będzie to również pierwsze takie miejsce dostępne na polskim lotnisku" - zapewnia w komunikacie właściciel.
Czytaj więcej
Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze regularne kierunki w siatce radomskiego lotniska, które wystartują już w przyszłym roku. Obsługiwać je będą PLL LOT.
- Prace w Radomiu toczą się od początku zgodnie z harmonogramem, terminy są niezagrożone – mówi cytowany w komunikacie prezes Stanisław Wojtera, prezes przedsiębiorstwa państwowego „Porty Lotnicze”. - Bardzo cieszę się, że mogliśmy przyjąć od wykonawcy terminal, który sprawia imponujące wrażenie. Ostatnio jest dużo informacji związanych z lotniskiem w Radomiu – szczególnie ogłoszenie pierwszych połączeń (LOT ogłosił, że będzie z Radomia latał do Rzymu, Paryża i Kopenhagi - red.). To wszystko pokazuje nasze zaangażowanie w projekt, naszą skuteczność i efektywność.
Wojtera podpisał porozumienie w sprawie zorganizowania na lotnisku w Radomiu XVII Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Dokument podpisali również dowódca rodzajów sił zbrojnych generał Jarosław Mika, prezes Agencji Mienia Wojskowego Agnieszka Bolesta i prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz prezes Wodociągów Miejskich w Radomiu Leszek Trzeciak.