Prezes Polskich Portów Lotniczych, właściciela lotniska Warszawa-Radom, Stanisław Wojtera, podpisał, a Urząd Lotnictwa Cywilnego zaakceptował, cennik opłat dla linii lotniczych za korzystanie z nowego portu.
Wysokość opłat lotniskowych jest taka sama jak na lotnisku w Modlinie: 60 złotych za lądowanie samolotu do 2 ton (za każdą rozpoczętą tonę — MTOM, czyli Maximum Take Off Mass), 30 złotych od większych maszyn, jak np. airbusy czy boeingi, również za MTOM. W wypadku śmigłowców będzie to 15 złotych (za MTOM).
Opłata postojowa dla samolotów do 2 ton włącznie za każde rozpoczęte 24 godziny postoju wyniesie 11,20 złotego, dla większych maszyn, powyżej 2 ton, za każdą rozpoczętą tonę i każde rozpoczęte 24 godziny postoju — 5,60 złotego.
Z kolei opłata pasażerska wyniesie 40 złotych za osobę. Obejmuje ona udostępnienie obiektów i urządzeń lotniska związanych z obsługą odlatujących i przylatujących. W tę kwotę wliczone są również ochrona i kontrola bezpieczeństwa pasażerów oraz ich bagażu.
Według ustalonego cennika od tych wszystkich kwot władze lotniska mogą udzielić zniżek. 60 procent w pierwszym roku operacji, 40 procent w drugim i 20 procent w trzecim. Na rabaty będą mogli liczyć przewoźnicy oferujący przeloty regularnie, a nie rejsy czarterowe. Dla porównania - opłata pasażerska na warszawskim Lotnisku Chopina wynosi 81 złotych.