Od 31 października podróżni będą mogli polecieć bezpośrednio z Wrocławia do stolicy Portugalii, Lizbony, i do popularnego marokańskiego kurortu – Agadiru.

– Wierzymy, że przyciągną one do Portu Lotniczego Wrocław podróżnych, którzy będą poszukiwać słońca w zimie – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Cezary Pacamaj.

Jak dodaje, dwa rejsy tygodniowo do każdego z tych kierunków umożliwią wybranie się na przedłużony weekend. Samoloty będą latać do Lizbony we wtorki i niedziele, a do Agadiru we wtorki i w soboty. Lot do Portugalii potrwa 3 godziny i 50 minut, a do Maroka – 4 godziny i 35 minut.

Lizbona i Agadir to już kolejne nowości przewoźników niskokosztowych, które znajdą się w zimowym rozkładzie lotów z Wrocławia. Niedawno lotnisko ogłosiło loty do Malagi (Wizz Air) i do Walencji (Wizz Air i Ryanair).

Nowe połączenia pojawiły się także w ofercie czarterowej – od 20 grudnia podróżni z Wrocławia będą latać do Mombasy w Kenii. Na 29 października uruchomienie drugiego porannego połączenia z Wrocławia do Amsterdamu zapowiedział również przewoźnik sieciowy – linie KLM.