W hali odlotów lotniska Poznań-Ławica stanął paczkomat firmy InPost.

- Bardzo nas cieszy, że port lotniczy Poznań, dzięki współpracy z firmą InPost, dołączył do grona nielicznych lotnisk w Polsce dbających o przedmioty „nieloty”. Jestem przekonana, że nowa usługa spotka się z pozytywnym odbiorem pasażerów - mówi dyrektor marketingu i handlu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Magdalena Pawelczyk, cytowana w komunikacie prasowym.

Pasażerowie chcą paczkomatów w każdym porcie lotniczym

- Nowa usługa InPost na lotniskach rozwiązuje częsty problem dotyczący konieczności wyrzucania wartościowych przedmiotów, których nie można wnieść na pokład samolotu. Klienci oczekują, że nasze rozwiązania będą dostępne jako standard w każdym porcie lotniczym, bo eliminują stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Teraz do funkcjonalności oferowanych na lotniskach w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu dołącza Poznań - tu też pasażerowie nie muszą się martwić, że utracą cenne przedmioty podczas kontroli bezpieczeństwa - dodaje dyrektor biura ekspansji InPost Waldemar Brzoska.

Czytaj więcej

Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny

Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli, należy włożyć do worka strunowego, okleić, zapakować w karton i umieścić w skrytce paczkomatu, a następnie nadać przez aplikację InPost Mobile. Możliwa jest wysyłka krajowa do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.