Węgrzy konsolidują polskie portale z noclegami

Materiały promocyjne

Spanie.pl, Nocleg.pl i Noclegi.pl od dziś są jedną platformą rezerwacyjną pod nazwą Noclegi.pl. Za konsolidacją stoi Szallas.hu, działający na polskim rynku regionalny lider branży z Węgier

Szallas.hu działa w Polsce od dwóch lat jako Nocleg.pl. Po przejęciu platform Spanie.pl i Noclegi.pl dołącza do grupy największych firm tej branży w Polsce. Jak podaje w komunikacie, od teraz jego baza obejmuje 45 tysięcy obiektów noclegowych w dwóch i pół tysiąca miejscowości, czyli dziewięciokrotnie więcej niż dotychczas. Od tanich pokojów i małych apartamentów, przez duże ośrodki wypoczynkowe, po pięciogwiazdkowe hotele. „Jednak nacisk położony jest na te lokalizacje i typy miejsc noclegowych, w których urlopy spędzają polskie rodziny” – zapewnia.

Czytaj też: „Nocleg.pl nową domeną Szallasa w Polsce”.

– Koncentrujemy się na ruchu krajowym, bo rodzimi turyści bardzo lubią wypoczynek w Polsce, co potwierdzają chociażby ostatnie badania GUS – mówi cytowany w komunikacie Grzegorz Kołodziej z Noclegi.pl. – Coraz częściej Polacy szukają miejsc precyzyjnie dostosowanych do ich potrzeb, stąd konieczność zgromadzenia w jednym miejscu tak zróżnicowanej oferty krajowej.

Dzięki konsolidacji liczba użytkowników Noclegi.pl przekroczy 8 milionów. W przeciwieństwie do największych konkurentów, platforma nie walczy jedynie o rezerwacje online, bo jak twierdzą jej eksperci, w Polsce wciąż jest duże zapotrzebowanie na rezerwacje w trybie zapytań.

– Chociaż z roku na rok lawinowo przybywa rezerwacji online, to wciąż spora część turystów woli najpierw sprawdzić dany obiekt, skontaktować się z obsługą i zapłacić na miejscu. Naszym zadaniem jest więc nie tylko gromadzić oferty i pomóc wybrać tę najlepszą, ale też ułatwić kontakt i pomóc uwiarygodnić konkretną propozycję noclegu – tłumaczy Kołodziej. – Dlatego zdecydowaliśmy się na wyjątkowy na polskim rynku rodzaj wyświetlania ofert. Nie dość, że turysta w jednym miejscu ma ogromny wybór propozycji, to jeszcze sam decyduje, jaki ma być rodzaj rezerwacji: online, dostępna od ręki czy rezerwacja na zapytanie – dodaje.

Taki model współpracy oznacza dla właścicieli miejsc do spania wsparcie marketingowe, dotarcie z informacją o sobie do klientów, także spoza Polski (portal prezentuje oferty w jedenastu krajach), a także możliwość najlepszego kształtowania cen, gdyż platforma umożliwia analizę wszystkich napływających zapytań.

Grupa Szallas to węgierska firma, jedna z szybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Wschodniej, o rocznych obrotach rzędu 485 mln złotych brutto. Inwestuje w lokalne strony internetowe z ofertami podróży – ostatnio taki zakup miał miejsce w Rumunii. Szallas zatrudnia dwustu pracowników w oddziałach m.in. w Budapeszcie, Kluż-Napoce, Belgradzie, Warszawie i Zagrzebiu. Firma nie podała kosztu zakupu polskich stron z noclegami. 

Więcej: „Szallas.hu kupiony przez bank”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Ferie zimowe drożeją w ślad za latem

Po tym jak w biurach podróży drożały wyjazdy na sezon letni, teraz w górę ...

Jeszcze więcej pasażerów na greckich lotniskach

O 4,7 procent wzrosła liczba pasażerów obsłużonych od stycznia do końca lipca przez greckie ...

Touroperatorzy, zabezpieczcie prowizje agentów

Niemiecka organizacja branżowa VUSR żąda od touroperatorów, by zabezpieczali prowizje agentów poprzez zawieranie odpowiednich ...

USA – fotele w samolotach pod lupą sądu

Amerykański sąd zbada, ile powinna wynosić minimalna przestrzeń dla pasażerów na pokładach samolotów. Z ...

USA – obcokrajowcy zatrzymywani na lotniskach

Ogromne zamieszanie na amerykańskich lotniskach wprowadził piątkowy dekret Donalda Trumpa. Dokument ogranicza przyjazd uchodźców ...