Marriott: Goście też muszą nosić maseczki

Fot. AFP

Od 27 lipca we wszystkich hotelach spółki Marriott International goście muszą nosić maseczki, bez względu na lokalne wytyczne w tym zakresie.

Prezes Marriotta International Arne Sorenson w wystąpieniu wideo przypomina, że zakrywanie ust i nosa jest potwierdzonym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego Marriott już wcześniej wprowadził ten obowiązek swoim pracownikom.

– Branża hotelarska od początku kładła duży nacisk na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo gości i pracowników, wykorzystując najlepsze praktyki, ale możemy zrobić więcej, by chronić siebie nawzajem i pracowników – mówi. Hotele wyślą do klientów przypomnienie w tej sprawie przed przyjazdem.

CZYTAJ TEŻ: Greccy hotelarze chcą obowiązkowych testów dla turystów

Marriott International kieruje się rekomendacjami wydanymi przez amerykańskie stowarzyszenie hoteli American Hotel and Lodging Association. Poza noszeniem maseczek znalazły się tam również wytyczne, które mówią, że goście powinni utrzymywać dystans społeczny, korzystać z bezdotykowej obsługi (na przykład rezerwować pobyt i meldować się przez internet, płacić bezgotówkowo), prosić o sprzątanie pokoju tylko, gdy jest to konieczne, korzystać z posiłków dostarczanych do pokoju, a także powstrzymywać się od podróżowania w wypadku wystąpienia objawów choroby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samolot LOT-u lądował w trybie „emergency”

Obawy o nieprawidłowe działanie podwozia spowodowały, że samolot LOT-u zawrócił na Lotnisko Chopina i ...

Grecja otwiera granice i wypatruje turystów

Turyści nie przyjechali w tym roku na Wielkanoc. Potem stracony był maj, a i ...

Bułgaria: Od 1 czerwca podróżni z Polski bez kwarantanny?

Bułgaria zamierza 1 czerwca zawiesić obowiązkową, 14-dniową kwarantannę, dla podróżnych z większości krajów Unii ...

Dla Ukraińców Polska to kraj i pracy, i wypoczynku

Kilkanaście firm z Polski uczestniczy w odbywającym się w Kijowie Międzynarodowym Salonie Turystycznym, największych ...

Lewandowski ozdobą airbusa Lufthansy

Airbus A340-600 Lufthansy, którym podróżują piłkarze Bayernu Monachium, ma nowe malowanie. Na kadłubie samolotu ...

Zimbabwe z lotniskiem imienia Mugabego

Międzynarodowy port lotniczy w Harare w Zimbabwe nazwano imieniem urzędującego prezydenta kraju, 93-letniego Roberta ...