Polska Rada Turystyki zaczyna rozmowy z politykami o branży

Wychodzimy z inicjatywą spotkania, mającego szukać wyjścia turystyki z kryzysu i opracowania strategii na przyszłość dla tej ważnej dziedziny gospodarki – pisze Polska Rada Turystyki do polskich polityków.

Publikacja: 02.12.2020 18:37

Polska Rada Turystyki zaczyna rozmowy z politykami o branży

Foto: turystyka.rp.pl

Polska Rada Turystyki rozesłała do wszystkich sił politycznych reprezentowanych w parlamencie list. Proponuje w nim każdej partii spotkanie i rozmowę na temat obecnej sytuacji branży turystycznej, wyjścia z kryzysu i o jej przyszłości. Jesteśmy gotowi na wszelkie działania, które pozwolą przetrwać temu sektorowi – deklarują sygnatariusze listu.

ZOBACZ TEŻ: OSAT do premiera: Nie zapominajmy o pomocy dla firm jednoosobowych

-Celem spotkań, które inicjujemy, jest nie tyle załatwianie jakichś bieżących problemów, ile poszerzanie świadomości polityków, jaką rolę pełni turystyka w gospodarce, ile miejsc pracy zapewnia. Potrzebujemy szerokiej dyskusji – wyjaśnia Rafał Marek, prezes Krakowskiej Izby Turystyki i jeden z członków kierownictwa PRT. – Ostatnie miesiące pokazały, że nawet podstawowe informacje o branży turystycznej nie są politykom znane, chociaż często wypowiadają się publicznie o turystyce i głosują za ustawami nas dotyczącymi.

W środę odbyła się pierwsza zdalna rozmowa przedstawicieli rady i innych środowisk z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, europosłami i samorządowcami PSL. Dyskusja dotyczyła ograniczenia przez rząd terminu ferii , oczekiwania przez przedsiębiorców turystycznych szybkiego dokończenia procesu legislacyjnego ustawy zwanej tarczą 6.0 z poprawkami Senatu czy zmiany regulaminu przyznawania pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju tak, aby mogli z niej korzystać również przedsiębiorcy nie zatrudniający pracowników.

CZYTAJ WIĘCEJ: TOO: Zapytaj rząd, dlaczego cię wykluczył z pomocy

Prezes PSL – jak relacjonują uczestnicy rozmowy – deklarował daleko idące poparcie dla postulatów branży turystycznej. Łącznie z zaproponowaniem usług PSL jako „platformy porozumienia” między branżą turystyczną a rządem, wystąpieniem z interpelacją w sprawie ferii czy uznaniem za słuszny planowany na 13 grudnia protest branży turystycznej w Warszawie.

""

turystyka.rp.pl

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli