Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Starożytności zorganizowało spotkanie, w czasie którego omawiane były konsekwencje wojny rosyjsko-ukraińskiej dla sektora turystyki w Egipcie. Wzięli w nim udział wiceminister turystyki i dziedzictwa starożytności, prezes Egipskiego Urzędu ds. Turystyki, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego, a także reprezentanci przedsiębiorców - czytamy w informacji prasowej.

Czytaj więcej

Europejskie niebo nie dla rosyjskich samolotów

Głównym tematem rozmów była sytuacja turystów z krajów, z i do których ruch lotniczy nie może się normalnie odbywać z powodu wojny. Uczestnicy spotkania zdecydowali, że goście będą mogli pozostać w hotelach, w których mieszkają, aż będą mogli bezpiecznie wrócić do domów. Jednocześnie należy zapewnić pełen komfort pobytu osobom z innych części świata.

W Ministerstwie Turystyki całą dobę działa infolinia (19654), w której klienci mogą rozmawiać z pracownikami w różnych językach, w tym po angielsku, rosyjsku i ukraińsku.

Jak wynika z informacji rosyjskiego portalu branży turystycznej ATOR, za granicą przebywać może ponad 150 tysięcy turystów, a 27 tysięcy znajdować się w miejscach, w których obecnie występują problemy z wyjazdem turystów do Rosji (Europa, kraje regionu Karaibów, USA itp.). Biura podróży mają problemy ze zorganizowaniem ich powrotów i będą potrzebować pomocy rządu – przede wszystkim Ministerstwa Transportu Rosji, ale też Federalnej Agencji Turystyki. Chodzi o udostępnienie jednorazowych korytarzy dla lotów z turystami wracającymi do Rosji.