Polska Opera Narodowa zagości w Dubaju

Materiały promocyjne

Turyści przebywający w Dubaju będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle polskiej Opery Narodowej. Polski zespół wystawi w tamtejszej Dubai Opera, jednej z najciekawszych architektonicznie i najnowocześniejszych na świecie, „Aidę” i „Eugeniusza Oniegina”

Bilety na dwa spektakle w lutym można już kupić, ceny zaczynają się od 350 dirhamów (ok. 350 złotych). „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego to jedna z najpiękniejszych oper w światowej literaturze, opowiadająca o spóźnianiu się z podejmowaniem ważnych, mających wpływ na naszą przyszłość decyzji, związanych z poznaniem drugiego człowieka. To jednocześnie gorzka lekcja o lekceważeniu miłości i przyjaźni, które są na wyciągnięcie ręki, podczas gdy my zajmujemy się drobnostkami życia codziennego.

Słynną „Aidę” Giuseppe Verdi stworzył na zamówienie kedywa Egiptu. Miała ona prapremierę w Kairze, w wigilię Bożego Narodzenia. Osią dramatu są rozterki zwycięskiego egipskiego generała Radamesa, kochanego przez dwie kobiety, córkę faraona Amnerisa i branki Aidy.

– Pierwszy raz w Dubai Opera publiczność będzie mogła zobaczyć te dwa wielkie przedstawienia operowe – mówi dyrektor Dubai Opera Jasper Hope. – Już nie trzeba ruszać się z Dubaju, by obcować z największymi i najlepszymi produkcjami operowymi. Zarówno „Aida” jak i „Eugeniusz Oniegin” są klasykami lubianymi i regularnie przedstawianymi na scenach całego świata. Jesteśmy dumni, że te dwa trudne przedstawienia będą gościć w lutym przyszłego roku w naszej operze. Polska Opera Narodowa jest jednym z najlepszych zespołów w Europie i jesteśmy zaszczyceni, że powitamy ją w Dubaju.

Oba przedstawienia będą wystawione w otwartym w zeszłym roku budynku Dubai Opera. To jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego emiratu, a jednocześnie najnowocześniejszy gmach operowy na świecie. Znajduje się w centrum miasta, nieopodal Dubai Mall, największego na świecie centrum handlowego. Przypomina oszkloną, płynącą arkę i może pomieścić 1901 widzów. Operę otwarto pod koniec sierpnia zeszłego roku koncertem Placido Domingo.

Jesienią i zimą w operze dubajskiej czeka wiele wyśmienitych koncertów i głośnych przedstawień. Wystawiany będzie między innymi „Don Giovanni”, wystąpi Johhny Clegg, Chamber Orchestra of Europe, zobaczyć też będzie można musical „Evita”.

Materiał powstał przy współpracy z Visit Dubai.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Andryszak: Powinniśmy brać przykład z Polaków

Więcej wewnętrznych dyskusji, więcej ofert wyjazdów do dalekich krajów i więcej tańszych hoteli – ...

Targi TT Warsaw bogate w nowości

Przyjadą z dalekich krajów, jak Chile, Madagaskar czy Etiopia. Ale też z bliskich – ...

UOKiK: Porty Lotnicze mogą przejąć Baltonę

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kontroli nad Przedsiębiorstwem ...

Rainbow sprzedał 6 procent więcej wyjazdów

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w czerwcu wyniosły 210,5 mln złotych, czyli były większe ...

Atak zimy paraliżuje grecki transport

W wielu regionach Grecji ogłoszono stan wyjątkowy z powodu ostrzej zimy. Mrozy spowodowały problemy ...

Szwajcaria na celowniku terrorystów

W Szwajcarii „zagrożenie zamachem terrorystycznym utrzymuje się na podwyższonym poziomie” – podaje tamtejszy wywiad ...