Polska Opera Narodowa zagości w Dubaju

Materiały promocyjne

Turyści przebywający w Dubaju będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle polskiej Opery Narodowej. Polski zespół wystawi w tamtejszej Dubai Opera, jednej z najciekawszych architektonicznie i najnowocześniejszych na świecie, „Aidę” i „Eugeniusza Oniegina”

Bilety na dwa spektakle w lutym można już kupić, ceny zaczynają się od 350 dirhamów (ok. 350 złotych). „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego to jedna z najpiękniejszych oper w światowej literaturze, opowiadająca o spóźnianiu się z podejmowaniem ważnych, mających wpływ na naszą przyszłość decyzji, związanych z poznaniem drugiego człowieka. To jednocześnie gorzka lekcja o lekceważeniu miłości i przyjaźni, które są na wyciągnięcie ręki, podczas gdy my zajmujemy się drobnostkami życia codziennego.

Słynną „Aidę” Giuseppe Verdi stworzył na zamówienie kedywa Egiptu. Miała ona prapremierę w Kairze, w wigilię Bożego Narodzenia. Osią dramatu są rozterki zwycięskiego egipskiego generała Radamesa, kochanego przez dwie kobiety, córkę faraona Amnerisa i branki Aidy.

– Pierwszy raz w Dubai Opera publiczność będzie mogła zobaczyć te dwa wielkie przedstawienia operowe – mówi dyrektor Dubai Opera Jasper Hope. – Już nie trzeba ruszać się z Dubaju, by obcować z największymi i najlepszymi produkcjami operowymi. Zarówno „Aida” jak i „Eugeniusz Oniegin” są klasykami lubianymi i regularnie przedstawianymi na scenach całego świata. Jesteśmy dumni, że te dwa trudne przedstawienia będą gościć w lutym przyszłego roku w naszej operze. Polska Opera Narodowa jest jednym z najlepszych zespołów w Europie i jesteśmy zaszczyceni, że powitamy ją w Dubaju.

Oba przedstawienia będą wystawione w otwartym w zeszłym roku budynku Dubai Opera. To jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego emiratu, a jednocześnie najnowocześniejszy gmach operowy na świecie. Znajduje się w centrum miasta, nieopodal Dubai Mall, największego na świecie centrum handlowego. Przypomina oszkloną, płynącą arkę i może pomieścić 1901 widzów. Operę otwarto pod koniec sierpnia zeszłego roku koncertem Placido Domingo.

Jesienią i zimą w operze dubajskiej czeka wiele wyśmienitych koncertów i głośnych przedstawień. Wystawiany będzie między innymi „Don Giovanni”, wystąpi Johhny Clegg, Chamber Orchestra of Europe, zobaczyć też będzie można musical „Evita”.

Materiał powstał przy współpracy z Visit Dubai.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szczecin ma bulwar z Dźwigozaurami

Szczecinianie i turyści mogą od czwartku korzystać ze zmodernizowanego Nabrzeża Starówka, leżącego na wyspie ...

Na Zakopiance w Poroninie wprowadzono ruch wahadłowy

W Poroninie na popularnej zakopiance, czyli drodze krajowej nr 47, powstaje nowy węzeł drogowy. ...

Niemcy – klienci biur podróży słabo chronieni

Wiele wskazuje, że nie wystarczy gwarancji ubezpieczeniowej Thomasa Cooka, żeby zwrócić pieniądze klientom bankruta. ...

Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Ministerstwo Turystyki Cypru ogłosiło, że będzie prowadzić inspekcje w hotelach. Jakość usług mają zbadać ...

Polska dopiero zaczyna latać

Prowadzimy duże inwestycje, jak nasz nowy kampus w Regułach, dokąd planujemy przenieść działalność operacyjną. ...

Trzech chętnych do budowy terminala w Radomiu

Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na projektowanie i budowę terminala na lotnisku w ...