Polska Opera Narodowa zagości w Dubaju

Materiały promocyjne

Turyści przebywający w Dubaju będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle polskiej Opery Narodowej. Polski zespół wystawi w tamtejszej Dubai Opera, jednej z najciekawszych architektonicznie i najnowocześniejszych na świecie, „Aidę” i „Eugeniusza Oniegina”

Bilety na dwa spektakle w lutym można już kupić, ceny zaczynają się od 350 dirhamów (ok. 350 złotych). „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego to jedna z najpiękniejszych oper w światowej literaturze, opowiadająca o spóźnianiu się z podejmowaniem ważnych, mających wpływ na naszą przyszłość decyzji, związanych z poznaniem drugiego człowieka. To jednocześnie gorzka lekcja o lekceważeniu miłości i przyjaźni, które są na wyciągnięcie ręki, podczas gdy my zajmujemy się drobnostkami życia codziennego.

Słynną „Aidę” Giuseppe Verdi stworzył na zamówienie kedywa Egiptu. Miała ona prapremierę w Kairze, w wigilię Bożego Narodzenia. Osią dramatu są rozterki zwycięskiego egipskiego generała Radamesa, kochanego przez dwie kobiety, córkę faraona Amnerisa i branki Aidy.

– Pierwszy raz w Dubai Opera publiczność będzie mogła zobaczyć te dwa wielkie przedstawienia operowe – mówi dyrektor Dubai Opera Jasper Hope. – Już nie trzeba ruszać się z Dubaju, by obcować z największymi i najlepszymi produkcjami operowymi. Zarówno „Aida” jak i „Eugeniusz Oniegin” są klasykami lubianymi i regularnie przedstawianymi na scenach całego świata. Jesteśmy dumni, że te dwa trudne przedstawienia będą gościć w lutym przyszłego roku w naszej operze. Polska Opera Narodowa jest jednym z najlepszych zespołów w Europie i jesteśmy zaszczyceni, że powitamy ją w Dubaju.

Oba przedstawienia będą wystawione w otwartym w zeszłym roku budynku Dubai Opera. To jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego emiratu, a jednocześnie najnowocześniejszy gmach operowy na świecie. Znajduje się w centrum miasta, nieopodal Dubai Mall, największego na świecie centrum handlowego. Przypomina oszkloną, płynącą arkę i może pomieścić 1901 widzów. Operę otwarto pod koniec sierpnia zeszłego roku koncertem Placido Domingo.

Jesienią i zimą w operze dubajskiej czeka wiele wyśmienitych koncertów i głośnych przedstawień. Wystawiany będzie między innymi „Don Giovanni”, wystąpi Johhny Clegg, Chamber Orchestra of Europe, zobaczyć też będzie można musical „Evita”.

Materiał powstał przy współpracy z Visit Dubai.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes PIT pierwszym gościem nowego wiceministra

Prace nad projektami ustaw o imprezach turystycznych i o dystrybucji ubezpieczeń oraz problem szarej ...

Rząd chce walczyć z białymi plamami na transportowej mapie Polski

Przez ostatnie kilkanaście lat w Polsce ubyło 588 kilometrów szlaków kolejowych i 40 procent ...

O moja Grecjo!

„Oh My Greece” to hasło przewodnie nowej kampanii promującej Grecję za granicą. Akcję prowadzi ...

Zabytki techniki chcą przyciągać turystów zimą

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego chce przyciągać turystów również zimą, dlatego część jego obiektów ...

Rosja straszy, że znów zawiesi loty do Turcji

Rosja ostrzegła przewoźników czarterowych, że może ponownie wprowadzić zakaz lotów do Turcji – informuje ...

Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Uruchomienie sześciu nowych kierunków międzykontynentalnych w sezonie zimowym zapowiada Air France-KLM. A wiosną Air ...