Dominikana – karta turystyczna w cenie podróży

Pixabay

Władze Republiki Dominikańskiej wprowadzają ułatwienie dla turystów: od kwietnia koszt obowiązkowej karty turystycznej będzie wliczony w cenę biletów lotniczych i morskich

Władze Dominikany zapowiadają, że od 1 kwietnia ułatwione zostaną formalności związane z nabywaniem karty turystycznej, dokumentu niezbędnego do rekreacyjnego wjazdu do tego kraju. Koszt karty zawarty będzie w cenie biletu lotniczego lub biletu na statek.

Karta turystyczna kosztuje 10 dolarów, a biur a podróży zwykle wliczają je w koszty wycieczki. Indywidualni podróżnicy mogą kupić ją na lotnisku lub przez internet.

Porównując rok do roku, wzrost liczby gości sięgnął więc 4,16 procent. O 3,83 procent, do 6,18 miliona, zwiększyła się w tym czasie także liczba turystów nierezydentów.

W całym minionym roku z Polski do Dominikany przyjechało w sumie  32,2 tysiąca ludzi. To o 35,7 procent więcej niż w roku poprzednim.  W samym tylko grudniu wzrost liczby odwiedzin z Polski sięgnął zaś 47,4 procent (przy ogólnym wzroście 35,7 procent).

Zwiększa się też liczba gości, którzy do Dominikany przypływają na pokładach statków wycieczkowych. Od stycznia do grudnia 2017 roku w portach zanotowano 1,5 miliona turystów zagranicznych. To o 37,4 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Do dominikańskich brzegów przybyły w sumie 533 statki transatlantyckie (w zeszłym roku było ich 374). Najczęściej odwiedzane były terminal Amber Cove na północy kraju, gdzie przyjechało o 140 tysięcy turystów więcej niż rok wcześniej (w sumie na 163 statkach) i port w La Romana, w którym wzrost sięgnął 64 tysiąca ludzi (154 statki). Stolica kraju, Santo Domingo, zanotowała o 61,8 tysiąca pasażerów statków więcej niż rok wcześniej (155 statków).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Kiedy tanie linie hamują, touroperatorzy zyskują

Tanie linie lotnicze wyrzuciły niektóre kierunki z zimowej siatki połączeń realizowanych z Polski. To ...

Sandomierz szykuje nowe atrakcje dla turystów

Zagospodarowanie terenu nad Wisłą i starorzecza Koprzywianki, wytyczenie szlaku kajakowego do Gór Pieprzowych i ...

eSky bogatszy o nowych przewoźników

W ofercie internetowego agenta turystycznego eSky pojawiło się ponad 90 nowych linii lotniczych Jak ...

Muzułmanie świętują ramadan

Dla ponad półtora miliarda wyznawców islamu rozpoczął się dziś ramadan – czas postu i ...

Wycieczkowce wrócą na Kanary w listopadzie

Wyspy Kanaryjskie chcą, żeby statki wycieczkowe zawijały do ich portów już od tego sezonu ...

Rządy spieszą na ratunek Air France-KLM

Rządy Francji i Holandii zamierzają wyciągnąć linie lotnicze holdingu Air France-KLM z kryzysu wywołanego ...