Dominikana – karta turystyczna w cenie podróży

Pixabay

Władze Republiki Dominikańskiej wprowadzają ułatwienie dla turystów: od kwietnia koszt obowiązkowej karty turystycznej będzie wliczony w cenę biletów lotniczych i morskich

Władze Dominikany zapowiadają, że od 1 kwietnia ułatwione zostaną formalności związane z nabywaniem karty turystycznej, dokumentu niezbędnego do rekreacyjnego wjazdu do tego kraju. Koszt karty zawarty będzie w cenie biletu lotniczego lub biletu na statek.

Karta turystyczna kosztuje 10 dolarów, a biur a podróży zwykle wliczają je w koszty wycieczki. Indywidualni podróżnicy mogą kupić ją na lotnisku lub przez internet.

Porównując rok do roku, wzrost liczby gości sięgnął więc 4,16 procent. O 3,83 procent, do 6,18 miliona, zwiększyła się w tym czasie także liczba turystów nierezydentów.

W całym minionym roku z Polski do Dominikany przyjechało w sumie  32,2 tysiąca ludzi. To o 35,7 procent więcej niż w roku poprzednim.  W samym tylko grudniu wzrost liczby odwiedzin z Polski sięgnął zaś 47,4 procent (przy ogólnym wzroście 35,7 procent).

Zwiększa się też liczba gości, którzy do Dominikany przypływają na pokładach statków wycieczkowych. Od stycznia do grudnia 2017 roku w portach zanotowano 1,5 miliona turystów zagranicznych. To o 37,4 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Do dominikańskich brzegów przybyły w sumie 533 statki transatlantyckie (w zeszłym roku było ich 374). Najczęściej odwiedzane były terminal Amber Cove na północy kraju, gdzie przyjechało o 140 tysięcy turystów więcej niż rok wcześniej (w sumie na 163 statkach) i port w La Romana, w którym wzrost sięgnął 64 tysiąca ludzi (154 statki). Stolica kraju, Santo Domingo, zanotowała o 61,8 tysiąca pasażerów statków więcej niż rok wcześniej (155 statków).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Środek odkażający przyczyną śmierci turystów?

Pokój sąsiadujący z tym, w którym mieszkali brytyjscy turyści, którzy nagle zmarli w Hurghadzie, ...

30. baza Wizz Aira powstanie w Tiranie

Węgierski tani przewoźnik poinformował dzisiaj, że na lotnisku w Tiranie zostawi na stałe trzy ...

Grecja wymaga od niektórych turystów negatywnych testów

Podróżni przylatujący do Grecji ze Szwecji, Belgii, Hiszpanii, Holandii i Czech muszą wylegitymować się ...

Niemcy wesprą mobilnych agentów z Polski

Niemiecka sieć agentów mobilnych Amondo właśnie otworzyła swój oddział w Polsce. Biuro we Wrocławiu ...

Będzie poradnik, jak bezpiecznie korzystać z tarczy

Czy można łączyć różne formy pomocy rządowej? Na co wolno wydać pieniądze? Jak się ...

Golden Tulip Gdańsk Residence ma nowego zastępcę dyrektora

Krzysztof Pyza, który przez ostatnie 15 lat pracował w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott, ...