Kiedy Niemcy zaczną wyjeżdżać na wakacje? „Od sierpnia”

Od weekendu na Majorce lądują samoloty z niemieckimi turystami, którzy chcą spędzić tu święta wielkanocne. Fot. AFP

Szef biura kanclerz Angeli Merkel uważa, że od późnego lata Niemcy znów będą mogli podróżować. Wcześniej trzeba jednak zdusić rozprzestrzenianie się koronawirusa, zaznacza.

Helge Braun, szef biura kanclerz Angeli Merkel, mówi, że jeśli dzięki ograniczeniu spotkań prywatnych w okresie świąt uda się zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, w maju sytuacja epidemiczna powinna się poprawić. Wówczas Niemcy mogliby znów zacząć wyjeżdżać od sierpnia.

Braun udzielił wywiadu gazecie „Bild am Sonntag”. – Na Zielone Świątki zobaczymy pierwsze pozytywne efekty, pod warunkiem jednak, że sytuacja do tego czasu nie wymknie się spod kontroli – podkreśla.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecki rząd: Przedłużamy lockdown. Zrezygnujcie z wyjazdów świątecznych

Teraz konieczne jest obniżenie wskaźnika liczby zachorowań. By to osiągnąć, zamiast zapowiadanych wcześniej ograniczeń na święta wielkanocne, z których ostatecznie kanclerz Merkel się wycofała, powinny być wprowadzone restrykcje lokalne. Szczególnie dotyczy to regionów, w których wskaźnik liczby nowych zakażeń przekracza 100 w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców. Jako przykład takich rozwiązań Braun podaje zakazy wychodzenia wieczorem i w nocy, bo najwięcej osób zaraża się właśnie w trakcie spotkań prywatnych.

Tymczasem, jak informują hiszpańskie media, mimo wyraźnego zalecenia władz, aby nie wyjeżdżać z kraju, jeśli nie jest to konieczne, tysiące Niemców wybierają się na Wielkanoc na Majorkę. Wyjazdy już się rozpoczęły. Według portalu CBN między 26 marca a 5 kwietnia wylądują na tej wyspie 532 samoloty z Niemiec. Jeśli każdy zabierze 180 pasażerów, będzie to ponad 90 tysięcy osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP radzi hotelarzom, jak działać w sytuacji kryzysowej

W związku z licznymi odwołaniami rezerwacji w hotelach w następstwie paniki, jaką wywołał rozprzestrzeniający ...

DER Touristik kupił ośrodek wypoczynkowy na Maderze

DER Touristik Hotels & Resorts, spółka należąca do niemieckiego koncernu turystycznego DER Touristik, przejęła ...

Grecy mają najlepszą organizację turystyczną na świecie

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna działająca pod egidą Ministerstwa Turystyki Grecji uznana została za najlepszą ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...

Podróże służbowe zwiększają przychody firm

Firmy, które nie oszczędzają na podróżach służbowych, uzyskują lepsze wyniki finansowe – wynika z ...