Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

Fot. materiały promocyjne

W tureckim programie szczepień pracownicy turystyki traktowani są priorytetowo. Akcja szczepienia pilotów samolotów, stewardes, recepcjonistów, kelnerów, przewodników i kierowców właśnie się rozpoczęła i ma się zakończyć jeszcze przed startem sezonu letniego.

Tureckie Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Turystyki i podlegająca mu Agencja Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji (TGA) rozpoczęły szczepienia personelu turystycznego.

ZOBACZ TEŻ: Turcja: Turyści brytyjscy wjadą bez warunków. Są przecież zaszczepieni

Program szczepień, który obejmuje między innymi pracowników linii lotniczych, lotnisk, obiektów noclegowych, biur podróży i profesjonalnych przewodników, ma się zakończyć przed rozpoczęciem sezonu letniego. Jego celem, jak głosi komunikat, jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego pracownikom branży turystycznej, turystom i mieszkańcom i zachęcenie turystów do przyjazdu do Turcji – informuje Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie.

Akcja jest częścią zainaugurowanego w czerwcu zeszłego roku przez Ministerstwo Kultury i Turystyki programu certyfikacji sanitarnej Safe Tourism, który reguluje pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego zasady kwaterowania, serwowania posiłków i transportu. Certyfikat Safe Tourism jest obowiązkowy dla wszystkich obiektów noclegowych mających 30 i więcej pokojów. Turyści mogą się w nich również na żądanie poddać badaniom na covid-19. Dotąd certyfikat uzyskało 8 tysięcy obiektów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary

W ostatnią środę Reuters, powołując się na dane tureckiego resortu zdrowia, doniósł o 54 740 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – to największa dobowa liczba infekcji od początku pandemii. Łączna liczba zakażeń zbliża się do 4 milionów. Reuters podał też, że w liczącej 85 milionów mieszkańców Turcji podano dotąd prawie 18 milionów dawek szczepionki przeciwko covidowi-19. Od 14 stycznia, kiedy rozpoczęła się ogólnokrajowa akcja szczepień, pierwszą dawkę dostało około 10,5 miliona osób.

W zeszłym tygodniu prezydent Recep Tayyip Erdoğan ogłosił zaostrzenie restrykcji, w tym powrót do pełnego, ogólnokrajowego lockdownu w weekendy podczas rozpoczynającego się 13 kwietnia ramadanu – muzułmańskiego miesiąca postu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Karpacka droga od Salonik do Bałtyku

– Trójmorze potrzebuje dobrej infrastruktury transportowej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas Forum Regionów ...

Travelplanet.pl: Na święta do Egiptu

Prawie jedna trzecia klientów biur podróży spędzi Boże Narodzenie lub przywita Nowy Rok w ...

WTO: Miliard turystów zostało w domach, 1,3 biliona dolarów strat

Na taką sumę szacuje spadek przychodów w turystyce w roku 2020 z powodu spadku ...

IATA: Rządzie poprzyj ujednolicenie zasad w lotnictwie

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) zabiega o poparcie rządów poszczególnych krajów dla ujednolicenia zasad ...

Ognisko na plaży? Napisz podanie

Palenie ogniska na nadmorskiej plaży będzie możliwe za zgodą dyrektora urzędu morskiego. Procedura uzyskania ...

Miliony na rozwój szlaków wodnych Mazur

Ponad 23 miliony złotych ze środków unijnych przeznaczył regionalny samorząd na realizację projektów związanych ...