Sprzedaż w sieci to źródło danych dla kierunków

Bloomberg

Organizacje zarządzające kierunkami turystycznymi nie mogą rezygnować z sprzedaży przez internet. To, że wiele rezerwacji odbywa się bez ich udziału, eksperci oceniają jako duży problem

Organizacje zajmujące się zarządzaniem kierunkami turystycznymi (destination management organization – DMO) typu regionalne i lokalne organizacje turystyczne nie powinny rezygnować z danych, które można pozyskać ze sprzedaży internetowej. Taką tezę głosi przewodniczący Grupy Turystyka i Podróże w Zrzeszeniu Niemieckie Startupy Bastian Kneissl, cytowany przez portal TN-Deutschland. To, że obecnie znacząca część rezerwacji usług turystycznych w odwiedzanych miejscach odbywa się bez udziału DMO, to spory problem. – Organizacje turystyczne coraz częściej tracą możliwość zdobycia danych na temat swoich klientów – mówi Kneissl. Zamiast ciągle rozmawiać z własnymi gośćmi przez pośredników typu Facebook, powinny zadbać o pozyskiwanie wartościowych danych i znów zacząć się samodzielnie kontaktować z odwiedzającymi. Źródłem informacji o nich i ich potrzebach mogą być systemy rezerwacyjne i dane uzyskane dzięki kartom turystycznym.

Ponieważ najbliżej gości są obiekty noclegowe, to właśnie one powinny znaleźć się w centrum projektu cyfryzacji. Żeby tak się stało, trzeba przeskoczyć przeszkody technologiczne. Obecnie usługodawcy opierają się na przestarzałych systemach. Aby przyspieszyć rozwój turystyki, firmy i kierunki muszą pracować na rozwiązaniach, które będą ze sobą kompatybilne. Dane powinny być przekazywane w czasie rzeczywistym i umiejętnie wykorzystane.

Mogą Ci się również spodobać

Zamek w Liwie czeka na wielki remont

Nowy most zwodzony, odbudowane mury, oczyszczone piwnice – Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie przejdzie ...

Polacy na szóstym miejscu na Malcie

W tym roku Maltę odwiedzi rekordowa liczba 2,6 miliona turystów. W tym ponad 100 ...

Polska branża autokarowa z dobrymi perspektywami

Przewozy autokarowe mogą być konkurencją dla transportu lotniczego czy pociągów. Już teraz autokary turystyczne ...

Pogłębił się kryzys w hotelarstwie. 100 tysięcy zwolnionych

W styczniu ponad połowa hoteli była zamknięta, a jedna trzecia tych, które się otworzyły, ...

Gminy górskie: Zaostrzymy reżim sanitarny, ale dajcie nam pracować

– Dajcie nam pracować, nasze firmy i miejscowości umierają bez turystów – apelują do ...

W Petersburgu zniknie część sowieckich nazw ulic

Władze Sankt Petersburga planują zmianę patronów niektórych ulic. Z planu miasta znikną sowieckie nazwy, ...