Bydgoszcz prosi o głosy w walce z Rzymem, Paryżem i Berlinem

To idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi – tak organizator konkursu na najlepszy cel podróży w 2020 roku zachwala Bydgoszcz.

Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto nominowana jest w prestiżowym konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020). Konkurs organizuje od 2009 roku międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli, której celem jest promowanie kultury i turystyki w Europie.

Polskie miasto znalazło się wśród dwudziestu celów podróży wskazanych w tym roku przez EBD obok: Rzymu, Rotterdamu, Sibiu, Aten, Berlina, Colmaru, Minorki, Tbilisi, Pragi, Cork, Heviz, Wiednia, Paryża, Rochefort (zwycięzca innego konkursu europejskiego, EDEN), Rijeki, Madrytu, Cascais, Reykjaviku i Namur.

Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego” – tak uzasadnia nominację Bydgoszczy dyrektor European Best Destinations Maximilien Lejeune.

„Wierzymy, że dobry wynik Bydgoszczy może przyczynić się do wzrostu liczby turystów odwiedzających nie tylko nasze miasto, ale także inne regiony kraju. Jednak bez Państwa pomocy dobry wynik Bydgoszczy/Polski w tym konkursie nie będzie możliwy. Dlatego prosimy o Państwa głosy oraz o rozpowszechnienie tej informacji za pośrednictwem Państwa portali internetowych oraz profili społecznościowych, a także mediów i instytucji, z którymi współpracujecie” – apeluje z kolei dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak

Głosowanie trwa od dzisiaj do 5 lutego 2020 roku. Z jednego IP można oddać tylko jeden głos na tydzień.

Głosuj na Bydgoszcz tutaj

Inne polskie miasta, które w ostatnich latach brały udział w konkursie: w 2017 roku Gdańsk, trzecie miejsce, w 2018 roku Wrocław, pierwsze miejsce, w 2019 roku Poznań, piąte miejsce.

Mogą Ci się również spodobać

Szwecja rekordowo gorąca

W Szwecji odnotowano wczoraj po południu najwyższą w tym roku temperaturę powietrza. W Hässleholm ...

UIA połączy Kraków z Kijowem

Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem ...

Kuba szykuje sto tysięcy nowych łóżek

O sto tysięcy ma wzrosnąć do 2030 roku liczba pokojów hotelowych na Kubie. Kraj ...

Cypr ma pierwszego ministra od turystyki

Z początkiem tego roku na Cyprze zaczęło działać Ministerstwo Turystyki. Wcześniej taki resort nie ...

TO BYŁ ROK… Chełkowska: Rządzący nie rozumieją znaczenia turystyki

Przekierowanie promocji regionu na turystów krajowych, bon turystyczny i dobra pogoda dały efekt w ...

Zarządca stoku dba o szczegóły albo płaci

Złe urządzenie tras zjazdowych i zaniedbanie ich zabezpieczenia narażają zarządców stoków na konieczność wypłaty ...